ALEHANDRO KOELJŪ KALVO (Spānija/Vācija)

Alehandro Koeljū Kalvo (Alejandro Coello Calvo) ir spāņu perkusionists, komponists un pianists. Dzimis 1989. gadā, mūziķu ģimenē, 16 gadu vecumā iestājies Salamankas konservatorijā, ko absolvējis ar izcilību, jau 23 gadu vecumā kļuvis par sitaminstrumentu pasniedzēju. 

Spēlējis daudzu laikmetīgās mūzikas ansambļu sastāvā: "Plural Ensemble", "Smash Ensemble", "Ensemble Iberomaericano", "Perc`air Dúo" u.c. 2011. gadā kopā ar "Mix Stick duo" saņēmis Zelta godalgu Starptautiskajā Perkusionistu festivālā Sanhaja, Ķīnā. 2012. gadā kopā ar "The Youth Percussion Pool" ieguvis Bulgārijas Gada ansambļa nosaukumu.

Pašlaik dzīvo Veimārā, Vācijā, kur uzstājas gan kā solists, gan dažādos kamermūzikas sastāvos. Pats arī raksta dažādu stilu mūziku dažādiem sastāviem, sākot no elektronikas, beidzot ar instrumentāliem skaņdarbiem, īpaši koncentrējosties uz audiovizuāliem un kino projektiem.

Festivālā ARĒNA Alehandro Koeljū Kalvo šogad sastapsim šveiciešu komponistes Helēnas Vinkelmanes projektā CANTO 33, kura pasaules pirmatskaņojums notiks 24. oktobrī Erfurtes katedrālē, Vācijā, bet pirmatskaņojums Latvijā – 30.oktobrī. .