ANDRIS SĒJĀNS

Andris Sējāns (1978) pazīstams kā dziedātājs, aranžētājs, mūzikas autors, producents un diriģents. Kopš 2010. gada viņš ir arī mūzikas izdevniecības Musica Baltica izpilddirektors un viens no bērnu mūzikas un dzejas projekta “Brīnumskapis” dalībniekiem. Kopš 2011. gada Andris ir iesaistīts arī muzikāli zinātniskā projekta “Dabas koncertzāle” īstenošanā.

Savulaik vadījis kori “Daile” un kamerkori Chorus Sapiens. 2009. gadā dibinājis Latvijas Vokālo ansambļu asociāciju un šobrīd ir tās valdes loceklis. Kopš 2002. gada ir vokālās grupas Cosmos dalībnieks (dziedātājs, aranžētājs, dziesmu autors un producents), tās sastāvā sadarbojojies ar Latvijas Radio kori, Inesi Galanti, Raimondu Paulu, Latvijas Nacionālo teātri, Bobiju Makferinu (Bobby McFerrin) un The Real Group, piedalījies vokālās mūzikas festivālos Vācijā, Dānijā, Zviedrijā un meistarklasēs ar The Hilliard Ensemble, Swingle Singers, Rajaton, The Real Group, Take 6, New York Voices, M-Pact. Grupa Cosmos divkārt saņemusi Lielo Mūzikas balvu kategorijā “Gada koncerts” - 2007. gadā par kopā ar Latvijas Radio kori veidoto koncertprogrammu “Nakts lūgšana” un 2008. - par koncertiem “Turbulence”, kas notika opernamā. 2005. gadā vokālā grupa saņēmusi Cicerona balvu sabierisko attiecību nominācijā, bet 2004. - Jūrmalas gada balvu kultūrā par uzvaru konkursā “Jaunais vilnis” (2004). 

Vairāki ieraksti, kuros Andris Sējāns piedalījies kā atskaņotājmākslinieks, aranžētājs, mūzikas autors vai producents, sadarbojoties ar grupu Cosmos, ansambli “Knīpas un Knauķi”, projektiem “Dabas koncertzāle” un “Brīnumskapis”, tikuši nominēti Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvai. Viņš saņēmis “Autortiesību bezgalības balvu 2011” un 2014. gadā uzvarējis LNKC izsludinātajā latviešu tautasdziesmu apdaru konkursā “Jaunā dziesmu rota”.

Andris Sējāns skolojies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un Rīgas Doma kora skolā un studējis JVLMA kordiriģēšanas nodaļā pie Imanta Kokara un Sigvarda Kļavas.

ARĒNAS klausītājiem Andri Sējānu šogad būs iespējams dzirdēt šveiciešu komponistes Helēnas Vinkelmanes projektā CANTO 33, kura pasaules pirmatskaņojums notiks 24. oktobrī Erfurtes katedrālē, Vācijā, bet pirmatskaņojums Latvijā – 30. oktobrī.


 .