DŽENIFERA TORENSA (ASV/Norvēģija)

Dženifer Torensa (Jennifer Torrence) ir solo perkusioniste un kamermūziķe. Dzimusi Atlantā, ASV, šobrīd uzturas gan Skandināvijas valstīs un Lielbritānijā, gan Austrālijā un Jaunzēlandē, kur darbojas arī pedagoģijas laukā.

Torensa savā muzikālajā karjerā piedalījusies dažādos starpdisciplināros un starptautiskos projektos, kas apvieno deju, video, teātri, laikmetīgo cirku. Strādājusi kopā ar daudziem slaveniem mūsdienu mūzikas komponistiem - arī Pjēru Bulēzu (Pierre Boulez), Heincu Holigeru (Heinz Holliger), Henriku Helsteniusu (Henrik Hellstenius), Lūisu Nīlsonu (Lewis Nielson), Pēteru Svendsenu (Peter Swendsen), Fransuā Saranu (Francois Sarhan) un daudziem citiem.

Uzstājusies daudzos festivālos: Ultima (Norvēģija), Lucerne Festival (Šveice), Ojai Festival (ASV), Soundways Festival (Krievija), Sounds New (Lielbritānija), Manifest (Francija), GAIDA (Lietuva), Klangspuren (Austrija).

Latvijas klausītāji Torensu iepazina jau pagājušajā gadā austrāļu sitaminstrumentu grupas "Speak Percussion" sastāvā. Šogad festivālam ARĒNA Torensa kopā ar francūzi Fransuā Sarānu (Francois Sarhan) sagatavojuši pasaules pirmatskaņojumu - programmu NO SAY NO WAY, kurā netiks izmantoti klasiskie sitaminstrumenti, tikai ķermeņa perkusijas jeb "body percussion" un sadzīves priekšmeti. .