FRANSUĀ SARĀNS (Francija)

Fransuā Sarāns (Francois Sarhan) ir franču komponists, kas galvenokārt darbojas teātra, kamermūzikas, kora un elektroniskās mūzikas laukā. Papildus kompozīcijai studējis arī mūzikas teoriju, diriģēšanu un čella spēli. Darbojas arī kā kino un teātra režisors, savu darbu atskaņojumos bieži piedalās arī pats. 2002. gadā izdevniecība "Flammarion" Parīzē izdevusi arī viņa sarakstīto "Mūzikas vēsturi".

Sarāns dzimis 1972. gadā, absolvējis Parīzes konservatoriju. Sadarbojies ar daudziem solistiem un kameransabļiem: Nicolas Dautricourt, Céline Frisch, Noemi Boutin, Bela quartet, François Salque, Alexandre Tharaud, Dimitri Vassilakis, Samuel Favre, Vanessa Wagner, Diotima Quartet, Bela Quartet, Ensemble Modern (Frankfurt), Ensemble Recherche, Ictus Ensemble, Ensemble Intercontemporain, Orchestre Philharmonique de Radiofrance u.c. Viņa darbi atskaņoti daudzos starptautiskos festivālos, tostarp "Musica" (Strasburgā), "Donaueschingen", "Wittener Musik Tagen", "Ars Musica" (Briselē), "Holland Festival", "Maerzmusik" (Berlinē) u.c. 

Pēdējo gadu nozīmīgākā sadarbība Sarānam bijusi ar Dienvidāfrikas mākslinieku Viljamu Kentridžu (William Kentridge) projektā Telegrams from the Nose, kurš izrādīts vairāk nekā 30 reizes nozīmīgākajos Eiropas festivālos. Nesen atklāta arī viņa pirmā izstāde Parīzē, kur Sarānu var iepazīt kā video, kolāžu un mākslas grāmatu autoru.

Latvijā Sarāns uzstāsies kopā ar perkusionisti Dženiferu Torensu programmā NO SAY NO WAY. .