HELĒNA VINKELMANE (Šveice)

Komponiste un vijolniece Helēna Vinkelmane (Helena Winkelman) dzimusi 1974. gadā Šafhauzenā, Šveicē, profesionālu baroka mūzikas atskaņotājmākslinieku ģimenē.

Vijoļspēli apguvusi kopš agras bērnības, vēlāk studējusi Lucernā, Manheimā, Bāzelē un Ņujorkā. Aktīvi koncertē kā soliste un dažādos kamermūzikas sastāvos - Vinkelmanes repertuārā ir vairāk nekā 350 darbu. Kopš 1996. gada regulāri uzstājas festivālos, tostarp IMS Prussia Cove Lielbritanijā, Young Artists In Concert Šveicē, The Bastad Chamber Music Festival Zviedrijā u.c.

Vinkelmane ir Lucernas Festivāla orķestra dibinātājsastāva mūziķe. Īpaši iecienījusi kamermūziku un brīvu improvizāciju, daudzus gadus muzicējot kopā ar slaveno šveiciešu folkmūziķi Noldi Alderu (Noldi Adler). 2011. gadā kļuvusi par kameransambļa Camerata variabile Basel māksliniecisko vadītāju. Spēlē uz vectēva dāvinatas vijoles (F.Ruggier, 1687. gads).

No 2004. līdz 2007. gadam studējusi kompozīciju pie Rolanda Mozera (Roland Moser) un Georga Frīdriha Hāsa (Georg Friedrich Haas). Viņas kompozīcijas atskaņotas gan Eiropā, gan ASV un Āzijā, saņēmusi pasūtinājumus no Sinfonietta Basel (Bāzele), The Musikfabrik (Ķelne), The Harvard Musical Association (Bostona), Pro Musicis (Parīze), Davosas Mūzikas Festivāla, Bāzeles kamerorķestra, Lucernas Mūzikas Festivāla un daudzām citam grupām un solistiem.

Vinkelmane viesojusies Latvijā jau iepriekšējos gados un ir pazīstama arī ARĒNAS klausītājiem, bet šogad viņu sastapt varēsim divās programmās: CANTO 33 un NO ALPIEM LĪDZ GAIZIŅAM. .