ILZE GAGAINE

Vijolniece Ilze Gagaine (1989) savu muzikālās izglītības ceļu sākusi Gulbenē, mācījusies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, beigusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju.

Kopš bērnības spēlē dažādos orķestros un uzstājas kā soliste. Pašlaik ir Vidzemes kamerorķestra un Baltijas Jauniešu filharmoniskā orķestra māksliniece. Ieguvusi bagātu starptautisku koncertēšanas pieredzi. Piedalījusies vasaras akadēmijās Pommersfeldenā Vācijā, meistarklasēs Ungārijā. 

Īpaši mīļa Ilzei ir improvizācija un starpdisciplināras radošas aktivitātes, kur iegūta liela pieredze, spēlējot kopā ar dažādiem latviešu un ārzemju mūziķiem, piedaloties performancēs, piemēram, “Totaldobžes” rīkotajos pasākumos, starptautiskajā laikmetīgās dejas festivālā “Vides deja 2014”, kā arī teātra, filmu mūzikas un albumu ierakstos.

Kopš 2014. gada Ilze strādā par vijoles pedagogu Siguldas Mākslu skolā “Baltais Flīģelis”, iedvesmojot un mācot jaunos stīdziniekus.

Festivālā ARĒNA 2015 Ilzi Gagaini šogad sastapsim mūsdienu mūzikas programmā bērniem MEŽA DZIESMAS, kur viņa uzstāsies kopā ar mecosoprānu Baibu Renerti, komponistu, klarnetistu Jēkabu Nīmani un akordeonistu Artūru Noviku.


 .