JĒKABS NĪMANIS

Komponists Jēkabs Nīmanis dzimis 1980. gadā, Rīgā. Trīsreiz absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot bakalaura grādu klarnetes spēlē, maģistra grādu kameransambļa specialitātē un kompozīcijā.

Būdams klarnetists, regulāri piedalās Latvijas koncertdzīvē, regulāri veic skaņas instalāciju un audiovizuālo noformējumu darbus dažādos mākslas un sabiedriskos medijos un telpās. Komponē ne tikai kamermūziku un izvērstas formas darbus, bet arī mūziku dažādiem Latvijas un ārvalstu teātriem, animācijas un kino filmām.

2010. gadā par mūziku Valmieras teātra izrādei "Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās" saņēmis Baltijas Teātra festivāla (Lietuva) žūrijas specbalvu (labākais muzikālais noformējums) un Spēlmaņu nakts balvu (nominācijā "Gada muzikālās partitūras autors dramatiskajā izrādē"), kā arī 2012. gadā guvis šādu pašu apbalvojumu par mūziku Nacionālā teātra izrādei "Voiceks". Par mūziku Latvijas Nacionālā teātra izrādei "Raiņa sapņi" 2015. gadā piešķirta AKKA/LAA Autora balva. Jaunā Rīgas teātra skatītāji Nīmani pazīst arī kā mūzikas autoru izrādei "Latviešu mīlestība". Dziesmas no šīs izrādes iekļautas CD "Dziesmas par mīlestību".

Festivālā ARĒNA 2015 mēs Jēkabu sastapsim mūsdienu mūzikas programmā bērniem MEŽA DZIESMAS, kur viņš uzstāsies kopā ar mecosoprānu Baibu Renerti, akordeonistu Artūru Noviku un vijolnieci Ilzi Gagaini.


 .