Pēters Kennels (Šveice)

Pēters Kennels (Peter Kennel) ir šveiciešu kontrtenors, ko klausītāji pazīst gan kā spēcīgu senās mūzikas interpretu, gan mūsdienu mūzikas izpildītāju.

Dzimis Lucernā, dziedāšanu studējis pie Rūdigera Volersa (Rüdiger Wohlers) un Adreasa Šolla (Andreas Scholl), kļūstot par starptautiski pazīstamu kontrtenoru. Veiksmīgi uzstājies daudzos festivālos Vīnē, Luksemburgā, Lisabonā, Lucernā un Bernē. Bieži sadarbojas ar baroka mūzikas speciālistiem, tostarp Jordi SavallSigiswald Kuijken un Thomas Hengelbrock.

Veiksmīgi darbojas arī kā diriģents - Kennels jau vairāk nekā desmit gadus ir Cīrihes "Konzertchor Harmonie" mākslinieciskais vadītājs. 2011. gadā kopā ar vijolnieci Astrīdu Leitvileri (Astrid Leutwyler) nodibinājis Eiropas orķestri (Das Orchestra of Europe), kas sastāv no Gustava Mālera Jaunatnes orķestra bijušajiem dalībnieki.

ARĒNAS klausītājiem Pēteru Kennelu šogad būs iespējams dzirdēt šveiciešu komponistes Helēnas Vinkelmanes projektā CANTO 33, kura pasaules pirmatskaņojums notiks 24. oktobrī Erfurtes katedrālē, Vācijā, bet pirmatskaņojums Latvijā – 30. oktobrī.

www.peter-kennel.com   .