VALDIS MUKTUPĀVELS

Valdis Muktupāvels (1958) ir latviešu zinātnieks, etnomuzikologs, komponists un mūziķis. Viņa kompetences jomā ir Latvijas un Baltijas tradicionālā un mūsdienu mūzikas kultūra - vēsture, tradīcijas, mūzikas instrumenti, Baltijas reliģijas un identitātes jautājumi.

Absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Kultūras un mākslas zinātņu fakultāti un Latvijas Valsts universitātes Ķīmijas fakultāti. Mākslas doktors, etnomuzikoļoģijas asociētais profesors LU, Latvijas Universitātes Filoloģijas un mākslas zinātņu fakultātes Letonikas un baltistikas nodaļas vadītājs, par savu darbu saņēmis vairākus nozīmīgus apbalvojumus - Lielo folkloras gada balvu (2003, 2004), Lietuvas Dižkunigaiša Ģedimina 5. pakāpes ordeni (2001), Biedrības Norden Latvijā gada balvu "Ar sirdi ziemeļos" (1999), Ojāra Vācieša literāro prēmiju autoru grupas sastāvā (1993).

Darbojies vairākās komisijās kā Baltijas mūzikas eksperts, piedalījies vairāk nekā 20 starptautiskās zinātniskās konferencēs un kongresos, ir daudzu populārzinātnisku publikāciju autors, mācību programmu autors. Lasījis lekcijas un pasniedzis kursus ārzemju augstskolās un pētniecības iestādēs Helsinkos, Oslo, Glāzgovā, Edinburgā, Klaipēdā, prāgā, Greifsvaldē, Kauņā un citur.

Kopš pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem uzstājas kā tautas mūzikas dziedātājs, spēlē kokli, dūdas un citus tradicionālos instrumentus. Ar koncertiem viesojies ne tikai Eiropā, bet arī Ziemeļamerikā, Indijā, Japānā un Austrālijā. Sacer kora, instrumentālo un filmu mūziku.

ARĒNĀ 2015 Valdi Muktupāvelu sastapsim programmā NO ALPIEM LĪDZ GAIZIŅAM, kur viņš uzstāsies kopā ar šveiciešu komponisti Helēnu Vinkelmani.


 .