ALVĪNE PRIČĀRDA (Lielbritānija)

Alvīne Pričārda (Alwynne Pritchard) ir britu komponiste un dziedātāja, kuras radošā darbība izceļas ar mūzikas un cilvēka ķermeņa attiecību pētījumiem, ko apliecina gan viņas skaņrades darbība, gan uzstāšanās aktrises, vokālistes un horeogrāfes ampluā.

Pričarda studējusi kompozīciju Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā un Bristoles universitātē, kur ieguvusi doktora grādu. Pašreiz dzīvo Norvēģijā, kur piedalījusies mūzikas teātra kompānijas" Neither Nor" radīšanā un ir ansambļa "BIT 20" mākslinieciskā vadītāja.

Kā atskaņotājmāksliniece un komponiste Pričārda sadarbojusies ar daudziem pazīstamiem māksliniekiem visā pasaulē. Sacerējusi virkni orķestra un kamermūzikas darbu, vokālo un klaviermūziku, kā arī kompozīcijas muzikālajam teātrim. Viņas darbi skanējuši daudzās Eiropas valstīs un Amerikā tādu izcilu atskaņotājkolektīvu kā Arditti String Quartet, BBC un BBC Skotijas Simfoniskā orķestra, Bournemouth Sinfonietta, The Duke String Quartet, London Sinfonietta, New Music Players un daudzu citu izpildījumā.

Rīgā Alvīni Pričardu dzirdēsim festivāla ARĒNA atklāšanas koncertā KALEIDOSKOPS RĪGĀ, kur viņa uzstāsies kopā ar ansambli BIT 20 un mūsdienu mūzikas leģendu, franču trombonistu Vinko Globokaru (Vinko Globokar).

 .