KRISTOFERS GATS (Malta)

Kristofers Gats (Chritopher Gatt) ir operas KIRANA gaismu mākslinieks, kas savu teātra karjeru sācis kā teātra režisors. Savās mājās Maltā viņš veido inscenējumus gan klasiskām, gan laikmetīgām lugām un viņa gaismu dizains krāšņo gan operu un teātru, gan deju un pantomīmu uzvedumus. Gata režisora portfolio ir tādi mūsdienu lugu iestudējumi kā Ravenhill’s Some Explicit Polaroids, Churchill’s A Number, Mc Donagh’s The Pillowman, Ridley’s Mercury Fur, Pinter’s Old Times and Betrayal, kā arī populāri meinstrīma hīti, piemēram, Chicago, Fiddler on the Roof u. c. 

Savulaik būdams Sv . Džeimsa (St. James Cavalier) Radošuma centra pirmais mākslinieciskais vadītājs, Gats fokusējās uz telpas radīšanu jaunām idejām, ļaujot centram darboties kā platformai topošajiem māksliniekiem kā nacionālā, tā starptautiskā mērogā. Šobrīd viņš ir ļoti pieprasīts kā teātra izrāžu un koncertu gaismu mākslinieks daudzviet Eiropā. 

Kristofers Gats prot radīt izcilu gaismas dizainu ne tikai liela mēroga darbiem, bet arī ierobežota budžeta ievaros, īsā laikā, ar minimāliem līdzekļiem - par to varēs pārliecināties arī festivāla ARĒNA apmeklētāji operā KIRANA.


 .