Klavieru kvartets QUADRA

Jauni, bet Latvijā jau atzīti profesionāļi, kaislīgi, enerģiski un aizrautīgi gan dzīvē, gan mūzikā. Atskaņo dažādu laikmetu latviešu mūziku, tostarp Riharda Dubras, Tālivalža Ķeniņa, Pētera Plakida, Pētera Vaska darbus un jauno komponistu sacerējumus. Kvarteta izpildījumā pirmatskaņoti un ierakstīti daudzu latviešu komponistu opusi. Kvartets ar lieliem panākumiem koncertējis Latvijas pilsētās, ir nominēts Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvai Kilograms kultūras (2016). Kvarteta sastavā ir pianists Rihards Plešanovs, vijolnieks Arvīds Zvagulis, altists Pēteris Trasuns un čellists Kārlis Klotiņš. Ansambļa stīdzinieki labprāt uzstājas arī kā stīgu trio.

Rihards Plešanovs studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Sergeja Osokina klavieru klasē, papildinājies Hannoverē pie prof. Stīna Einara Nokleberga. Piedalījies Ronana O’Horas, Ivari Iljas, Dang Thai Son u. c. meistarklasēs. Guvis godalgas konkursos Čehijā, Itālijā, Francijā un Rumānijā. Kā solists uzstājies ar JVLMA  orķestri, LNSO, Kremeratta Baltica, Sinfonietta Rīga, un Vidzemes kamerorķestri, sadarbojies ar Latvijas Radio kori, dziedātājiem Ievu Paršu un Krišjāni Norveli, saksofonistu Niku Gothamu. JVLMA Kameransambļu konkursa un Swedbank Gada balvas laureāts. Studējis Maskavas konservatorijas maģistrantūrā Mikhaila Voskresenska klasē, pašlaik JVLMA maģistrants, pasniedzējs Pārdaugavas mūzikas skolā.

Arvīds Zvagulis vijolspēli mācījies JVLMA pie prof. Andra Baumaņa, studējis Ķelnē pie prof. G. Petersa, papildinājies prof. Roberta Kanetti, Vadima Gluzmana, Bena Sajeviča meistarklasēs. Kā solists uzstājies ar LNSO, Vidzemes kamerorķestri, JVLMA orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Ventspils mūzikas skolas orķestri, Jēkabpils pilsētas kamerorķestri u. c. Strādājis kamerorķestrī Sinfonietta Rīga, pašlaik  Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis.

Pēteris Trasuns absolvējis Ināras Brīnumas alta klasi Em. Dārziņa mūzikas vidusskolā un JVLMA,  šobrīd turpina maģistra studijas. Papildinājies meistarklasēs pie M. Maurera, G. Karni, T. Frederiksena, F. Belugina u. c. P. Trasuns ir vairāku vietējo un starptautisko konkursu laureāts, spēlējis gan LNSO sastāvā, gan uztājies ar orķestri kā solists. Solo spēlējis arī ar JVLMA orķestri, EDMV simfonisko orķestri, sadarbojies ar VAK Latvija, Cremerata Baltica, pirmatskaņojis vairājus I. Zemzara kā arī jauno komponistu opusus. Šobrīd kamerorķestra  Sinfonietta Rīga altu grupas koncertmeistars.

Kārlis Klotiņš ieguvis maģistra grādus solo čella spēlē JVLMA pie prof. Eleonoras Testeļecas un stīgu kvarteta klasē pie prof. Agnes Sprūdžas, papildinājies Bāzeles Mūzikas augstskolā pie prof. I. Monigetti un Solas Gabetas, K. Davidova čellu konkursa laureāts. Kā solists uzstājies ar Madonas mūzikas skolas orķestri, JVLMA orķestri un LNSO. Spēlējis baroka orķestrī Collegium Musicum Riga, ES Jauniešu orķestrī, Liepājas simfoniskajā orķestrī, LNSO, Nordic Symphony Orchestra, Rīgas kamermūziķos. Sadarbojies ar VAK Latvija, diriģentu Māri Sirmo, komponistu Raimondu Tigulu. Šobrīd pilda orķestra Sinfonietta Rīga čellu grupas koncertmeistara pienākumus,  ir Sinfonietta Rīga stīgu kvarteta mūziķis, pasniedzējs P. Jurjāna mūzikas skolā un Jelgavas mūzikas vidusskolas orķestra čellu grupas pedagogs.

 .