BEĀTS GĪZINS (Šveice)

Komponists Beats Gizins (Beat Gysin) dzimis 1968. gadā, Šveicē. Bāzelē studējis klavierspēli, ķīmiju, kompozīciju un mūzikas teoriju. Komponista krājumā ir ap 50 darbu visdažādākajiem izpildītāju sastāviem – sākot no solo līdz orķestra darbiem. Spilgtākie viņa darbu atskaņojumi notikuši "The Arditti Quartet", "The Basel Madrigal Singers", "Ensemble Windspiel" un "umsn'jip" priekšnesumā.

Beata Gizina īpašo interešu lokā ir telpas akustiskā fenomena pētījumi. Neparastu instrumentu izmantojums un trīsdimensiju skaņtelpas radīšana, spēle ar uztveri īpaši uzskatāmi viņa darbos Aiz stikla sienas un kameroperā MARIENGLASS, ko 2015. gadā varēja baudīt arī klausītāji Latvijā. Teatralitāte, scenārija un vides saspēle vērojama tādos darbos kā zemūdens opera "Scamander" un akustiskā kompozīcijā "Water Reservoir". Gizins strādā kā lektors un pasniedzējs, ir valdes loceklis Šveices komponistu un mūziķu apvienībās "Schweizerischen Tonkünstlerverein" un "The Biennale ZeitRäume Basel".


Šogad ARĒNĀ vokālās grupas PUTNI izpildījumā dzirdēsim Gīzina jaundarbu elektroakustiskajā koncertā SAPŅU ZVĒRI (Traumtiere) 14. oktobrī plkst. 13.30, 14.30 un 15.30 kluba ONEONE pagrabā, Rīgā. .