Trio ART-i-SHOCK

Trio ART-i-SHOCK (http://www.trioartishock.lv) ir viens no meistarīgākajiem, oriģinālākajiem un ievērojamākajiem Latvijas kameransambļiem ar Eiropas mērogā unikālu, neparastu instrumentu sastāvu. Kopš tā pastāvēšanas sākotnes 2011. gadā trio spēlē trīs izcilas mūziķes ar atšķirīgām personībām un temperamentiem – pianiste Agnese Egliņa, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un čelliste Guna Šnē. Ansambļa nosaukumā iešifrēta tiekšanās pēc mākslinieciskas pilnības, vēlme klausītājus pārsteigt, iepriecināt un dažreiz draudzīgi provocēt. Smalks humors, spēles elements, radošs šoks kā pirmstāvoklis jaunradei un sevis jaunatklāšanai.

Trio ART-i-SHOCK koncertprogrammas ir kontrastiem un muzikāliem eksperimentiem bagātas. Sadarbojoties ar komponistiem, trio pilnveido un paplašina oriģinālmūzikas repertuāru čellam, klavierēm un sitaminstrumentiem, aktīvi veicina jaunu skaņdarbu tapšanu. To interpretācijas raisījušas kritiķu sajūsmu par mūziķu rūpīgu iedziļināšanos katrā darbā, laikmetīgās mūzikas niansēti smalkiem atskaņojumiem, ansambļa iekšējo "ķīmiju" un tehnisko meistarību. Līdzās trio veltītajiem jaundarbiem ansamblis spēlē pašu un citu spēkiem veidotus pārlikumus, un mūzikas hronoloģiskais ietvars aptver nogriezni no viduslaikiem līdz mūsdienām. 

ARĒNAS ietvaros ART-i-SHOCK dzirdēsim koncertā kopā ar kameransambli ALTERA VERITAS programmā ALTERA SHOCK otrdien, 30.oktobrī, plkst.19.00 VEF Kutūras pils Kamerzālē. .