SHIPSEA

SHIPSEA jeb Jānis Šipkēvics ir dziedātājs, mūzikas un tekstu autors, audioproducents. Līdzdibinājis grupu "Instrumenti", kas laidusi klajā četrus albumus un ieguvusi desmit mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons". Izveidojis arī eksperimentālās mūzikas projektu "Shipsea", kas sadarbojas ar koklētāju Laimu Jansoni, ģitāristiem Matīsu Čudaru, Miķeli Putniņu, basistu Lennartu Heindelsu un citiem.

Savulaik Šipkēvics bijis a cappella grupas "Cosmos" dalībnieks un līdzveidotājs, tā laidusi klajā septiņus albumus, saņēmusi Lielo mūzikas balvu, ieguvusi sešus "Zelta mikrofonus", uzstājusies festivālos ASV, Eiropā un Japānā. Kā solists Jānis koncertējis ASV, Francijā, Krievijā, Lielbritānijā, Skandināvijā, Vācijā. Guvis pieredzi ar Niko Mjūliju, Valgeiru Sigurdsonu, Islandes "Greenhouse Studios". Bijis iesildītājs Bjorkai, "Whale Watching Tour", "Depeche Mode". Sadarbojies ar Gidonu Krēmeru un orķestri "Kremerata Baltica", dziedājis Marinas Abramovičas septiņu dienu performancē izstādē "The Cleaner" Stokholmas Modernās mākslas muzejā (2017). Šipkēvica kompozīcijas skanējušas Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā un Valmieras teātra festivālā, Latvijas paviljona izstādē ARMPIT 56. Venēcijas mākslas biennālē, JRT izrādē "Aspazija. Personīgi", festivālā "LNSO vasarnīca" un citviet. Jānis ir viens no Latvijas Radio 3 "Klasika" iknedēļas pārraides "Tīrkultūra" izveidotājiem, producē mūzikas ierakstus "Tru Music Studio", rīko koncertus.

Jānis Šipkēvics absolvējis JVLMA (Sigvarda Kļavas kordiriģēšanas klase, 2004), pirms tam mācoties Rīgas Doma kora skolā. Papildinājis iemaņas Attersee Barock Akademie baroka dziedāšanas meistarklasēs ar kontrtenoru Andreasu Šollu un Kaju Veselu un Štutgartes Baha akadēmijā pie diriģentiem Helmūta Rillinga un Rodžera Noringtona.

Festivālā ARĒNA Jāni Šipkēvicu dzirdēsim otrdien, 23. oktobrī, plkst. 19.00 VEF Kultūras pils Lielajā zālē.


 .