LENsemble (Lietuva)

LENsemble jeb LITHUANIAN ENSEMBLE NETWORK – “Lietuvas ansambļu tīkls” – ir mūsdienu mūzikas organizācija, kas apvieno profesionālus Lietuvā strādājošus ansambļus, solistus un diriģentus. Tās paspārnē ir tādi kolektīvi kā Chordos String Quartet, Kristupas Wind Quintet, Kaskados Piano Trio, Vilnius Brass Quintet, kā arī akordeonists Raimonds Svjackevičjus, pianiste Rima Hačaturjana, komponiste un dziedātāja Rita Mačļūnaite un daudzi citi. Šo 2009. gadā dibināto organizāciju vada Vikints Baltaks, LENsemble pozicionējot kā atvērtu platformu un sastāva ziņā allaž mainīgu ansambli, ar kura palīdzību augsti profesionālā līmenī iespējams īstenot pat pārdrošākās radošās idejas.

LENsemble sadarbojies ar vairākām nozīmīgām organizācijām, tostarp ar Lietuvas Komponistu savienību, Lietuvas Mūzikas informācijas centru, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmiju, Viļņas Gētes institūtu, Berlīnes Karsten Witt Musikmanagement, Ernst von Siemens Musikstiftung. LENsemble veicis ieskaņojumus ne vien Lietuvas, bet arī vairākās Vācijas Radio un televīzijas studijās, sadarbojoties arī ar Kairos, Megadisc Classics, WDR. 2011. gadā LENsemble aizsāka portretkoncertu ciklu, kas veltīts mūsdienu komponistu mūzikai. 

Koncerts Mūzika reāliem un virtuāliem instrumentiem. Timbre Unity and Timbre Masses svētdien, 21. oktobrī, plkst. 19.00 Rīgas Reformātu baznīcā. Programmā: Džūlija Volfa (Julia Wolfe), Rolands Kronlaks, Egidija Medekšaite (Egidija Medekšaitẻ), Tomass Hummels (Thomas Hummel), Vikints Baltaks (Vykintas Baltakas) .