Trio AUZIŅŠ, ČUDARS & ARUTYUNYAN

Saksofonists Kārlis Auziņš, ģitārists Matīss Čudars un perkusionists Ivars Arutjunjans ir trīs jauni, talantīgi un spilgti latviešu mūziķi, kas darbojas laikmetīgā džeza mūzikas žanrā un savā instrumentālajā pieredzē tiecas veidot skaņu pasauli, kas stāv pāri žanriem, par pamatu izmantojot enerģiju, emocijas un iztēli rosinošas idejas un konceptus. Lai gan svarīgs trio daiļrades elements ir kolektīvā brīvā improvizācija, labi konstruētus rāmjus spontanitātei un rotaļīgai saspēlei grupas improvizācijās sniedz puišu interese par klasiskās mūzikas kompozīciju. 2019. gadā trio saņēmis Gada mūzikas ierakstu balvu “Zelta Mikrofons” par labāko džeza albumu.

Kārlis Auziņš mācījies Madonas mūzikas skolā un Rīgas Doma kora skolā, studējis Amsterdamas konservatorijā. Ir vairāku starptautisku mūzikas grupu dalībnieks (piemēram, "Keno Harriehausen quartet", "KURK", "Mainspring Jazz Collective" , "TossiaCorman"), regulāri koncertē Latvijā, Nīderlandē, Vācijā, Dānijā un citviet.

Matīss Čudars izglītību ieguvis Rīgas Doma kora skolā un Amsterdamas konservatorijā, rakstījis akadēmisko mūziku Latvijas Radio korim, Valsts kamerorķestrim "Sinfonietta Rīga", Latvijas Radio bigbendam, darbojies dažādās muzikālās apvienībās, tostarp "Čudars-Draksler Duo", "blondblackblonde", "How Town", "Vernon Chatlein and Elements", "Charlotte Haesen Band", "Sallma’s Moles", “Spāre”, Jāņa Šipkēvica muzikālajos projektos u.c. Lielu uzmanību velta solo ģitāras spēlei, daudzu starptautisku konkursu laureāts.

Ivars Arutjunjans absolvējis Rīgas Doma kora skolas džeza klasi, Kopenhāgenas Ritma Konservatoriju, dzīvojis Berlinē un Parīzē, šobrīd ir viens no pieprasītākajiem jaunās paaudzes džeza bundziniekiem Eiropā. Koncertējis kopā ar pasaules slaveniem džeza mūziķiem, tostarp Seamus Blake, Greg Osby, Logan Richardson, Jerry Bergonzi, Aaron Parks u.c. Daudzu konkursu laureāts.


 .