ENSEMBLE MOSAIK (Vācija)

Kopš ansambļa dibināšanas 1997. gadā “Ensemble Mosaik” kļuvis par nozīmīgu spēlētāju laikmetīgās mūzikas interpretu vidū. Grupa apliecinājusi sevi kā daudzveidīga apvienība, kas papildu izcilajām instrumentālajām prasmēm izceļas ar radošu individualitāti un nebeidzamu prieku eksperimentēt.

Blakus tematiski būvētiem koncertiem katru gadu “Ensemble Mosaik” veido jauno komponistu portretus, kur līdz šim prezentētas tādas personības kā Enno Pope (Enno Poppe), Orms Finnendāls (Orm Finnendahl), Gesta Neiwirts (Gösta Neuwirth), Rebeka Zaundere (Rebecca Saunders), Sebastjans Klarens (Sebastian Claren), Urošs Rojko (Uros Rojko), Liza Lima (Liza Lim) un Haralds Mincs (Harald Muenz). Savu radošo enerģiju ansamblis iegulda arī topošo komponistu un instrumentālistu izglītošanā, veidojot meistarklases dažādās pasaules valstīs, tostarp Vācijā, Itālijā, Krievijā, Ēģiptē, Indijā un ASV.

Nozīmīga vieta ansambļa darbā ir vizuālajai mākslai un teātrim, kā arī sadarbībai ar citu nozaru un mūzikas žanru profesionāļiem. Starp “Ensemble Mosaik” radošajiem partneriem minami tādi atzīti laikmetīgās mūzikas kolektīvi kā “Ensemble Resonanz”, “Ensemble Recherche”, “Ascolta”, “El Perro Andaluz”, “Das Neue Ensemble”, “Ensemble Adapter”, “Ensemble Apparat”, “Sonar Ensemble”, “Ictus”, “Neo Quartet”, “Ensemble Via Nova”, “DCMF Ensemble” u.c. “Ensemble Mosaik” regulāri uzstājas mūzikas festivālos Eiropā un ārpus tās, ir ieskaņojis radio ierakstus “Schott”, “Col legno”, “Kairos”, “Wergo”, “NMC Recordings” un “Eedition RZ” paspārnē.

Koncertā Rīgā dzirdēsim aizraujošus zviedru, irāņu, itāļu, vācu un igauņu komponistu darbus no “Ensemble Mosaik” jaunākā repertuāra.

Koncerts svētdien, 20. oktobrī, plkst. 17.00 Rīgas Reformātu baznīcā. Biļetes Biļešu paradīzes kasēs: https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/76447

http://www.ensemble-mosaik.de/

 .