Projekts SAPŅU SKAŅU DARBNĪCA

Projekts SAPŅU SKAŅU DARBNĪCA tapis kā izziņas un sadarbības platforma, kurā apvienojušies trīs mākslinieki: komponisti Jēkabs Nīmanis un Marina Gribinčika, kā arī skaņu arhitekts Maksims Šenteļevs.

Komponists Jēkabs Nīmanis (1980) trīsreiz absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot bakalaura grādu klarnetes spēlē, maģistra grādu kameransambļa specialitātē un kompozīcijā. Būdams klarnetists, regulāri piedalās Latvijas koncertdzīvē, regulāri veic skaņas instalāciju un audiovizuālo noformējumu darbus dažādos mākslas un sabiedriskos medijos un telpās. Komponē ne tikai kamermūziku un izvērstas formas darbus, bet arī mūziku dažādiem Latvijas un ārvalstu teātriem, animācijas un kino filmām. 2014. gadā par filmām “Māra” un “Vairāk nekā dzīve” ieguvis “Lielo Kristapu”. Saņēmis vairākas “Spēlmaņu nakts” balvas (par mūziku izrādēm „Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās” Valmieras drāmas teātrī 2010. gadā, “Voiceks” Nacionālajā teātrī 2012. gadā, “Blakts” un “Raiņa sapņi” Latvijas Nacionālajā teātrī 2015. gadā, “Pazudušais dēls” Valmieras drāmas teātrī 2017. gadā kopā ar Kristapu Pētersonu, “Dvēseļu utenis” “Dirty Deal Teatro”, “Kaiju karalienes noslēpums” Latvijas Leļļu teātrī un “Persiešu valodas stundas” Žaņa Lipkes memoriālā 2018. gadā). Par mūziku izrādei “Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās” saņēmis arī Baltijas Teātra festivāla (Lietuva) žūrijas specbalvu, par mūziku iestudējumam "Raiņa sapņi" piešķirta AKKA/LAA Autora balva. Jaunā Rīgas teātra skatītāji Nīmani iemīļojuši arī kā izrādes “Latviešu mīlestība” autoru.

Komponiste Marina Gribinčika (1966) dzimusi Ukrainā, kompozīciju mācījusies Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā, absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, kur ieguvusi maģistra grādu. Ir Krievijas un Latvijas Komponistu savienību biedre. Gribinčika raksta mūziku dažādiem sastāviem, viņas darbus atskaņojuši Latvijas labākie profesionālie kori un orķestri, tostarp Latvijas Radio koris, Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”, kā arī neskaitāmi kamersastāvi, kā piemēram ekstravagantais trio “ART-i-SHOCK” un vokālā grupa “Putni”. Komponistes dzīvē nozīmīgu lomu ieņem pedagoģija – Gribinčika strādājusi Pāvula Jurjāna Rīgas bērnu mūzikas skolā, radošajā apvienībā VAKS, Rīgas Muzikālā teātra aktieru skolā, Rīgas pilsētas 4. mūzikas skolā, kopš 2000. gada ir skolotāja Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, kur topošajiem mūziķiem māca teorētiskos priekšmetus. Nākusi klajā ar inovatīvām pedagoģijas metodēm, pasniedzot kompozīciju pašiem jaunākajiem bērniem, ir arī mūzikas mācību līdzekļu autore.

Skaņu mākslinieks un arhitekts Maksims Šenteļevs (1978) kopš 2002. gada aktīvi piedalās starpnozaru projektos, kas saistīti ar skaņas, telpas un kultūras līdzdarbību. Kopš 2007. gada koordinē starptautisko projektu “Bērnu rīts”, kopš 2013. gada vada kursu “Mūzika komunikācijā” augstskolā RISEBA, kopš 2018. gada – performanču kursu izglītības iestādē “MĀ TELPA”. Organizē meistarklases, lekcijas un nodarbības, ir mūzikas un skaņu noformējuma autors filmām, teātra uzvedumiem, performancēm, instalācijām un izstādēm. Sadarbojies ar Jauno Rīgas teātri, Teātra institūtu, “Bolderājas grupu”, mediju un starpnozaru mākslas organizācijām (“RIXC”, “Serde”, “Moks”, “I-dejas māja”), festivāliem (“Skaņumežs”, “Zemlika”, “Sansusī”, “Komēta”, “Labadaba”, “Pozitivus”, “Baltā nakts”, “Muzeju nakts”, “Survaival Kit”), animācijas un kino studijām (“Atomart”, “Multenkulten”, “Baltic Analog Lab”), kultūras centru “Lauska”. Autora darbus publicējušas izdevniecības: “sir-ecords”, “gruenrekorder”, “universinternational”, “KUNST.EE”, “SKAN”, “frameworkradio.net”, “MUU FOR EARS”, “MYSTERY SEA”, “Radio NABA”, “Klausāmpasakas”, “Ziedot.lv & Swedbank”.

www.bernurits.com
Sapņu skaņu darbnīca (mp3)
Stalagmites - Suqutra Island (mp3)
Partition for Ecosystem (Partitūra Ekosistēmai) Homo Novus 2011
Method of presence | Jēkabs Nīmanis & Maksims Šenteļevs | TEDxRiga
Trajectories of tactility - Bērnu rīts .