ARĒNA 2006

Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA notiek jau piekto gadu, aicinot klausītājus iepazīt mūsdienu mūzikas izpausmes visplašākajā izvērsumā – sākot no skaņu eksperimenta un elektroniskas rotaļas, līdz mūsdienu klasikai un cilvēka balss vienreizīgumam. Festivāla viesi šogad būs Francijas elektroniskās mūzikas meistars Jans MAREŠS (Yan Maresz) no Parīzes IRCAM un jaunais slavenais itālis Mauro LANCA (Mauro Lanza). Viesu vidū būs arī Krievijas stīgu kvartets ROMANTIK un igauņu WEEKEND GUITAR TRIO.

Diriģenta Normunda Šnē 1999. gadā dibinātā Rīgas Festivāla orķestra koncertā pirmoreiz Eiropā klausīsimies Leras Auerbahas (Лера Авербах) Otro vijoļkoncertu, kas godina 11. septembra Ņujorkas notikuma piemiņu un ir veltījums vienaudzei japāņu vijolniecei Akiko Suvanai. Tiks atskaņota arī Leonarda Bernsteina Serenāde, kurā solo atskaņos kādreizējais rīdzinieks, kas patlaban dzīvo ASV, pasaulslavenais Vadims GLUZMANS.

Francijas mūsdienu mūzikas izcilākais interprets – ansamblis COURT-CIRCUIT (tulkojumā Īssavienojums) spēlēs speciāli franču kinorežisora Renē Klēra filmas Paris qui dort (Iemidzinātā Parīze, 1924 ) izrādei Luvra auditorijā radīto mūziku. Tiks rādīta arī pati filma, kas tiek dēvēta par lirisku, sirreālu un dadaistisku Parīzes vīziju: Eifeļa torņa naktssargs Albērs pamostas un konstatē, ka vājprātīga zinātnieka izgudrota stara iedarbības rezultātā Parīze nonākusi kataleptiskā stāvoklī, nomodā ir tikai daži cilvēki.

Ar diviem koncertiem festivālā uzstāsies Latvijas Radio koris – kora programmā Gundegas Šmites, Santas Ratnieces un ROSTRUM 2005 konkursa uzvarētāja Mārtiņa Viļuma opusu pirmatskaņojumi. Ar solokoncertu viesosies Parīzes konservatoriju absolvējusī latviete, šobrīd Ogistēna Dimē audzēkne Vineta SAREIKA. Paredzēti arī vairāku latviešu komponistu, tai skaitā Andra Dzenīša un Rolanda Kronlaka instrumentālo darbu pirmatskaņojumi.

Festivāla īpašais viesis šogad būs leģendārais Argentīnā dzimušais vācu komponists, teatrālis un kinorežisors Maurisio KAGELS (Mauricio Kagel) ar savu domubiedru vienību Musikfabrik. Festivālu vainagos Kagela skaņdarbs Die Stücke der Windrose.