ARĒNA 2018

Valsts simtgadē Jaunās mūzikas festivāla ARĒNA centrā latviešu un mūsukaimiņvalstu mūzika un mākslinieki.

Pulsējošas emocijas un pārsteidzošas ritma spēles, saviļņojoša ekstāze un hipnotisks pārpasaulīgums, neapturams dzinējspēks, kas iekustina ķermeni un rosina prātu... Tāds būs ARĒNAS atklāšanas koncerts sestdien, 20. oktobrī Vidzemes koncertzālē Cēsis, kur uzstāsies divi latviešu sitaminstrumentu virtuozi Juris ĀZERS un Guntars FREIBERGS ar programmu TEXTURE OF GROOVE. 27. oktobrī programma skanēs arī VEF Kultūras pilī.

Spilgti, izcili un oriģināli latviešu mūziķi Jānis Šipkēvics, Matīss Čudars, Evija Vēbere, Miķelis Putniņš un Rūdolfs Dankfelds apvienojušies programmā SHIPSEA UN DOMUBIEDRI. Rūpīgi pārdomātas detaļas te savijas ar burvīgu mirkļa izjūtu, ļaujoties improvizācijas valdzinājumam un aizraujošai savstarpējai saspēlei, un pārsteidzoši drosmīgi eksperimenti eleganti koķetē ar aizkustinoši sirsnīgu vienkāršību... Koncerts otrdien, 23. oktobrī VEF Kultūras pilī.

Latviešu kamermūzikas giganti – trio ART-i-SHOCK un kameransamblis ALTERA VERITAS festivāla klausītājiem šogad piedāvā programmu ALTERA SHOCK, kas tapusi sadarbībā ar kamermūzikas ciklu COME PRIMA. Smalks humors un dziļdomīgas pārdomas, rotaļīgs prieks un radošs šoks, deva provocējoša pārsteiguma un apgarojošs miers, citādas patiesības meklējumi un jaunatklāšanas gars – tas viss otrdien, 30. oktobrī VEF Kutūras pilī.

Ar intriģējošu sastāvu – čells, piecas trompetes un divi taustiņinstrumenti – Latvijā pirmoreiz viesosies mūsu kaimiņi LENsemble jeb Lietuvas ansambļu tīkls, kas 21. oktobrī Rīgas Reformātu baznīcā atskaņos baltiešu, vācu un amerikāņu komponistu oriģinālkompozīcijas jeb MŪZIKU REĀLIEM UN VIRTUĀLIEM INSTRUMENTIEM.

Tāpat ARĒNAS viesu vidū šogad arī Maskavā dibinātais KYMATIC ENSEMBLE, kura īpašajā skanējumā klasisko instrumentu balsis apvienojas ar baroka instrumentu tembriem, tautas instrumentu krāsām un elektronikas piedāvātajām iespējām. 3. novembrī Liepājā un 4. novembrī Rīgā ansamblis piedāvā retu iespēju iepazīties ar mūsdienu krievu komponistu mūziku, kas jau guvusi ievērojamus panākumus citviet pasaulē, bet Latvijā vēl nav skanējusi.

Paldies mūsu atbalstītājiem: Valsts Kultūrkapitāla fondam, Rīgas domei, VEF Kultūras pilij, LENsemble, Opera Hotel & SPA, Liepājas pilsētas kultūras pārvaldei, Whirlpool Corporation, klubam Nemiers, RedCab Taxi, PAT, VIACULTURE un Latvijas Radio!