MEŽA DZIESMAS. Mūzika un dzeja bērniem

14. oktobrī plkst. 13.00 Hotel Promenade Hika zālē, Liepājā
24. oktobrī plkst. 13.00 Koncertzālē Baltais flīģelis, Siguldā

Programmā Jēkaba Nīmaņa, Oskara Herliņa, Valta Pūces un Ērika Ešenvalda dziesmas bērniem ar Ineses Zanderes un Jāņa Baltvilka dzeju. Piedalās Baiba RENERTE (mecosoprāns), Artūrs NOVIKS (akordeons), Ilze GAGAINE (vijole), Jēkabs NĪMANIS (klarnete, ģitāra, balss).
Mecosoprāns BAIBA RENERTE (1981) Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvusi maģistra grādu mūzikā, operdziedāšanas specialitātē, profesores Anitas Garančas klasē. Ir Latvijas Nacionālās operas soliste (Donna Elvīra V. A. Mocarta operā Dons Žuans, Otrā Dāma V. A. Mocarta Burvju flautā, Bradamante G. F. Hendeļa Alčīnā, Baltā dāma K. Pētersona Mihails un Mihails spēlē šahu, Princese Lineta S. Prokofjeva operā Mīla uz trim apelsīniem, Virtuves puika un Meža nimfa A. Dvoržāka Nārā). Piedalījusies daudzos izvērstu formu darbu iestudējumos (A. Vivaldi Stabat Mater, Dž. B. Pergolēzi Stabat Mater, F. Hidaša Rekviēms, V. A. Mocarta Rekviēms, M. A. Šarpentjē Te Deum). Viņas repertuārā ir arī vokālie cikli, tostarp, O. Mesiāna Poemes pour Mi, B. Britena Kabarē dziesmas u.c. Baibas Renertes plašās vokālās iespējas un aktrises talants pierādījies dažādu žanru mūzikas projektos, tostarp programmās bērniem. Viņas balsi pazīst arī radioklausītāji, tāpat Baiba Renerte darbojas arī animācijas filmu dublāžas laukā.
Akordeonists ARTŪRS NOVIKS (1987) mūziku mācījies Kokneses mūzikas skolā un Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā, studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur strādā arī par pasniedzēju. Vairāku starptautisku konkursu un festivālu dalībnieks un laureāts. Piedalījies daudzos ierakstos kopā ar valsts kamerorķestri Sinfonietta Rīga un Latvijas Radio kori.
Vijolniece ILZE GAGAINE (1989) savu muzikālās izglītības ceļu sākusi Gulbenē, mācījusies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, beigusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Kopš bērnības spēlē dažādos orķestros un uzstājas kā soliste. Pašlaik ir Vidzemes kamerorķestra un Baltijas Jauniešu filharmoniskā orķestra māksliniece. Ieguvusi bagātu starptautisku koncertēšanas pieredzi. Piedalījusies vasaras akadēmijās Pommersfeldenā Vācijā, meistarklasēs Ungārijā. Īpaši mīļa Ilzei ir improvizācija un starpdisciplināras radošas aktivitātes, kur iegūta liela pieredze, spēlējot kopā ar dažādiem latviešu un ārzemju mūziķiem, piedaloties performancēs, piemēram, Totaldobžes rīkotajos pasākumos, starptautiskajā laikmetīgās dejas festivālā Vides deja 2014, kā arī teātra, filmu mūzikas un albumu ierakstos. Kopš 2014. gada Ilze strādā par vijoles pedagogu Siguldas Mākslu skolā Baltais flīģelis, iedvesmojot un mācot jaunos stīdziniekus.
Komponists JĒKABS NĪMANIS (1980) trīsreiz absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot bakalaura grādu klarnetes spēlē, maģistra grādu kameransambļa specialitātē un kompozīcijā. Būdams klarnetists, regulāri piedalās Latvijas koncertdzīvē, regulāri veic skaņas instalāciju un audiovizuālo noformējumu darbus dažādos mākslas un sabiedriskos medijos un telpās. Komponē ne tikai kamermūziku un izvērstas formas darbus, bet arī mūziku dažādiem Latvijas un ārvalstu teātriem, animācijas un kino filmām. 2010. gadā par mūziku Valmieras teātra izrādei Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās saņēmis Baltijas Teātra festivāla (Lietuva) žūrijas specbalvu (labākais muzikālais noformējums) un Spēlmaņu nakts balvu (nominācijā Gada muzikālās partitūras autors dramatiskajā izrādē), kā arī 2012. gadā guvis šādu pašu apbalvojumu par mūziku Nacionālā teātra izrādei Voiceks. Par mūziku Latvijas Nacionālā teātra izrādei Raiņa sapņi 2015. gadā piešķirta AKKA/LAA Autora balva. Jaunā Rīgas teātra skatītāji Nīmani pazīst arī kā mūzikas autoru izrādei Latviešu mīlestība. Dziesmas no šīs izrādes iekļautas CD Dziesmas par mīlestību.
jekabsnimanis.bandcamp.com