KLUBU NAKTS. FESTIVĀLA NOSLĒGUMS

12. novembrī plkst. 20.00 klubā Nemiers

Netradicionāls pasākums, kas paredz mūsdienu akadēmiskās mūzikas komponistu un izpildītāju priekšnesumus klubu vidē. Muzikāls kokteilis, kura sastāvdaļas būs akadēmiskās mūzikas īskoncerti dzīvā izpildījumā un dīdžeju veidota deju mūzika uz klasiskās mūzikas materiālu pamata. Pasaulē līdzīgi projekti notiek regulāri, piemēram, šāda veida koncertu organizēšanā īpaši specializējušies Ynight Cīrihē un Nonclassical Londonā. Savā jubilejas izlaidumā festivāls ARĒNA vēlas iepazīstināt Latvijas publiku ar šo formātu, popularizējot mūsdienu mūziku ārpus koncertzālēm.

Piedalās DJ Toms AUNIŅŠ, ORIOLE, Platons BURAVICKIS un klavierkvarteta QUADRA stīgu trio.
TOMS AUNIŅŠ ir latviešu teātra un kino aktieris un režisors, radio personība, elektroniskās, teātra un kino mūzikas komponists un izpildītājs. Absolvējis Latvijas Kultūras akadēmiju, darbojies Dirty Deal Teatro, Ģertrūdes ielas teātrī, Austrumu robežā, strādājis arī Valmieras drāmas teātrī, Dramaturgu teātrī, Jaunajā Rīgas un Nacionālajā teātrī. Piedalījies vairāku filmu veidošanā, tostarp, Filma, Finansists, Māra, Mož. Darbojies daudzos mūzikas un radio projektos, kopā ar latviešu eksperimentālās mūzikas grupu 1/2 H 1/2 W sniedzis vairāk nekā 200 koncertu Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Norvēģijā, Vācijā, veidojis oriģinālmūziku izstādēm un instalācijām, tostarp Ginta Gabrāna Ne no kurienes un Sešas galvas. Festivāla ARĒNA noslēgumā sniegs muzikālus paraugdemonstrējumus par tēmu Jautrais eksistenciālisms jeb patība globalizācijas laikmetā, atskaņojot dažus no dziļākajiem un vienlaikus jautrākajiem mūsdienu elektroniskās mūzikas paraugiem vienā miksā, iespaidīgā, dzīvi apliecinošā eklektikā.
ORIOLE ir viens no pazīstamākajiem Latvijas bītmeikeriem. Viņš darbojas Dirty Deal Audio, ir dibinājis elektroniskās mūzikas izdevniecību, trīs gadus pēc kārtas (2012-2014) ticis nominēts Latvijas mūzikas balvai kā labākā elektroniskās mūzikas albuma autors. Pārstāvējis Latviju starptautiskajās bītu cīņās Ritmo Kovos festivāla Satta Outside ietvaros un festivālā Insomnia Norvēģijā. Izdevis vairākas veiksmīgas un atzinību guvušas instrumentālas relīzes, kā arī veidojis mūziku mākslas filmai Sēņotāji. Festivālā ARĒNA eksperimentēs, kompilējot jaudīgu, ātru, dusmīgu, spēcīgi, kosmisku un sapņaiņu mūziku, izmantojot analogos aparātus un efektorus.
PLATONS BURAVICKIS ir akadēmiskas mūzikas komponists, pianists un improvizators. Absolvējis Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmiju, sacer gan simfonisko, gan kamermūziku. Īpašu vietu viņa daiļradē aizņem elektroakustiskā mūzika, patīk veidot virtuālus instrumentus un moduļu algoritmus. Nesen aranžējis grupas NSRD albumu Kuncendorfs un Osendovskis stīgu instrumentiem, kā arī radījis savu muzikālo versiju mēmajai filmai Safety Last (ASV, 1923). Pēdējā laikā aizrāvies ar ritmisko mūziku un analogajiem sintezatoriem, KLUBU NAKTĪ dzīvajā spēlēs TechnoTrance mūziku.
Klavieru kvartets QUADRA - jauni, bet Latvijā jau atzīti profesionāļi, kaislīgi, enerģiski un aizrautīgi gan dzīvē, gan mūzikā. Atskaņo dažādu laikmetu latviešu mūziku, tostarp Riharda Dubras, Tālivalža Ķeniņa, Pētera Plakida, Pētera Vaska darbus un jauno komponistu sacerējumus. Kvarteta izpildījumā pirmatskaņoti un ierakstīti daudzu latviešu komponistu opusi. Kvartets ar lieliem panākumiem koncertējis Latvijas pilsētās, ir nominēts Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvai Kilograms kultūras (2016). Kvarteta sastavā ir pianists Rihards Plešanovs, vijolnieks Arvīds Zvagulis, altists Pēteris Trasuns un čellists Kārlis Klotiņš. Ansambļa stīdzinieki labprāt uzstājas arī kā stīgu trio.