Trio ORBIT (Grieķija)

15. oktobrī plkst. 17.00 Reformātu baznīcā, Rīgā

Trio ORBIT (Grieķija) apvienojušies trīs profesionāli mākslinieki: Panajotis ANDREOGLOU (akordeons), Gundega ŠMITE (klavieres) un Dimitris MARONIDIS (elektronika), kas Rīgā atskaņos programmu SINHRONISMI. Tā veidota, apvienojot izcilus elektroakustiskus darbus klavierēm, akordeonam un elektronikai.
Programma ietver skaņdarbus plašā vēsturiskā diapazonā, sākot no pirmās vēsturiski datētās kompozīcijas klavierēm ar elektroniku – amerikāņu elektroniskās mūzikas celmlauža Mario Davidovska Sinhronismiem līdz pat grieķu komponistu Panajota Kokoras un Dimitra Maronida jaunākajiem darbiem. Kā vitāls kontrasts programmā iekļauta holandiešu komponista Jakoba van der Luisa popkultūras ietekmētais The Body of Your Dreams. Elektronika šajā programmā iegūst dažādus vaibstus: no strikti noteiktā tape jeb ieraksta elektronikas līdz iegrimšanai neparedzamās un bezgalīgās dzīvās elektronikas iespējās. Pēdējā visspilgtāko izpausmi gūst audiovizuālā un elektroakustiskā improvizācijā WIFI Telemusic.
Programmā: Mario Davidovskis (Mario Davidovsky) Synchonisms (1970) klavierēm un elektronikai, Žoao Pedro Oliviera (João Pedro Oliviera) L’accordeon du diable (2006) akordeonam un elektronikai, Dimitris Maronidis Orbits (2014) klavierēm un elektronikai, Panajotis Kokoras West Pole (2007) klavierēm un elektronikai, Jakobs ter Velduiss (Jacob ter Veldhuis) The Body of Your Dreams (2003) akordeonam un elektronikai, kā arī Dimitris Maronidis, Gundega Šmite, Panajotis Andreoglou WIFI TeleMusic (elektroakustiska audiovizuāla improvizācija).

Programma realizēta 2016. gadā Aristoteļa Onaša fonda STEGI finansētās kultūras programmas ietvaros Atēnās un arī Salonikos.