LAIKA SVARS. FESTIVĀLA ATKLĀŠANA

Sestdien, 24. oktobrī, plkst. 17.00 Rīgas Reformātu baznīcā

1. daļā: akordeonisti Artūrs NOVIKS un Anta PUĶĪTE, Ivars BEZPROZVANOVS (čells) 
2. daļā Edgars CĪRULIS (klavieres) un Jānis RUBIKS (kontrabass)


pirkt biļetes

Jaunās mūzikas festivālu ARĒNA šogad ieskandinās dubultprogramma. Vakara pirmajā daļā akordeonistu trio kuplo kopskaņu papildinās čella siltais tembrs, bet otrajā – priekšplānā būs džeziskas noskaņas... Dažādos žanros rūdītais plaša redzesloka akordeonists Artūrs NOVIKS kopā ar Antu PUĶĪTI Reformātu baznīcu pieskandinās ar poļa Krištofa Olčaka, baltkrieva Vladimira Koroļčuka, kā arī latviešu – Mārtiņa Viļuma un Indras Rišes – akordeonmūziku, savukārt leģendārās Sofijas Gubaiduļinas In croce skanēs saspēlē ar Lielajai mūzikas balvai 2019 nominēto čellistu Ivaru BEZPROZVANOVU... Pieminētajai balvai nominēts tika arī džeza pianists Edgars CĪRULIS, kurš kopā ar domubiedru, vienu no spilgtākajiem latviešu džeza kontrabasistiem, Jāni RUBIKU festivāla atklāšanas vakarā pirmatskaņos savu jaunāko programmu Laika svars, kas radusies no abu autoru sarunām un personīgās izziņas par cilvēcību un aicina klausītāju reflektēt par trausliem mirkļiem cilvēka dzīvē. 
ARTŪRS NOVIKS ir plaša redzesloka akordeonists ar aktīvu darbību dažādos mūzikas virzienos. Starptautisko konkursu un festivālu laureāts. Kopš 2014. gada Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektors. Akordeona spēles pedagogs Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā. Dažādos projektos muzicējis ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, LNSO stīgu kvartetu, Latvijas Radio kori, Sinfonietta Riga, jauniešu kori Kamēr..., pūtēju orķestri Rīga.  Ansambļa Altera Veritas un Tango sin Quinto dalībnieks. Sadarbojies ar daudziem Latvijā populāriem skatuves māksliniekiem.
EDGARS CĪRULIS ir latviešu pianists un komponists, Lielās mūzikas balvas nominants kategorijā Gada jaunais mākslinieks. Absolvējis Dānijas Karalisko Mūzikas akadēmiju, studējis džeza klavierspēli un kompozīciju pie izciliem mūziķiem: Soren Moller, Bent Sorensen, Marcos Balter, Raimonda Petrauska, Andra Dzenīša. Raksta mūziku gan pašmāju, gan ārvalstu solistiem un ansambļiem, darbojas dažādos žanros un ir daudzu starptautisku ansambļu dalībnieks – AISMA (Latvija /Itālija / Dānija), Equanimity Trio (Latvija), Skagerrak (Dānija), sadarbojies ar Mark Dresser, Kenneth Dahl Knudsen, Malte Schiller,  Julia Silvera, Ahto Abner, Artu Jēkabsoni, Beāti Zviedri un daudziem citiem. Piedalās projektos, kur mūzikas žanru robežas saplūst, un cenšas caur mūziku veicināt komunikāciju starp cilvēkiem, kā arī raisīt unikālu un patiesu piedzīvojumu ikvienam klausītājam.
JĀNIS RUBIKS ir kontrabasists, basģitārists, komponists un aranžētājs, kurš aktīvi darbojas uz Latvijas džeza un radošās mūzikas skatuves kopš 2008. gada. Absolvējis Rīgas Doma kora skolu un JVLMA džeza katedru, mācījies pie starptautiski atzītiem džeza kontrabasistiem – Lina Sītona (Lynn Seaton, ASV) un Tāvo Remmela (Taavo Remmel, Igaunija). 2018. gadā starptautiskajā džeza mākslinieku konkursā Riga Jazz Stage ieguvis 2. vietu, kā arī saņēmis JVLMA mecenātu apbalvojumu (Nika Gothama balvu) un AKKA/LAA autora stipendiju (2019). Sadarbojies ar spožākajiem Latvijas džeza mūziķiem un apvienībām – tostarp Denisu Paškeviču, Latvijas Radio Bigbendu, Raimondu Paulu, Kristīni Prauliņu, Evilenu Protektori, Edgaru Cīruli, Tomu Rudzinski, grupu Framest u.c. Piedalījies 10 albumu ierakstos un 2019. gadā laidis klajā savu debijas albumu Live in Salapils, kurā ieskaņota Jāņa oriģinālmūzika džeza trio un stīgu kvartetam. Jāņa komponēto un aranžēto mūziku izpildījuši tādi mākslinieki kā Latvijas Radio Bigbends, Beāte Zviedre, Arta Jēkabsone, Rokas Zubovas (Lietuva), ansamblis Klasika satiek džezu, Eqaunimity Trio un daudzi citi.