Koncertizrāde ORIGIN

Uzmanību! Koncerts atcelts! Nauda par iegādātajām biļetēm tiks atmaksāta automātiski.

Otrdien, 26. oktobrī, plkst.19.00 Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē
Piedalās Jānis ŠIPKĒVICS (balss, taustiņinstrumenti), Iveta APKALNA (ērģeles), Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas meiteņu koris, diriģents Jānis VEĻIČKO


PIRKT BIĻETES

Vērienīgajā koncertizrādē ORIGIN, kurā radošos spēkus apvienos izcilā ērģelniece Iveta Apkalna, oriģinālām idejām un ne ar vienu citu nesajaucamas balss apveltītais Jānis Šipkēvics, kā arī Rēzeknes mūzikas skolas meiteņu koris un diriģents Jānis Veļičko, skanēs Johana Sebastiana Baha, Lionela Roga, Deivida Langa, Filipa Glāsa, Arvo Perta, Gabriela Forē mūzika, kā arī kompozīcijas no grupas Instrumenti repertuāra... Un tiks dziedāts, spēlēts un stāstīts par tām pamatlietām, par kurām būtu jāaizdomājas mums visiem – par mūsu vidi, zemeslodi un kas ar to notiek...

ORIGIN. Atskaites punkts. Brīvi izvēlēts punkts, attiecībā pret kuru nosakām citu punktu stāvokli.
Kā mēs rīkotos, ja šī diena būtu Zemes atskaites punkts? Vai aizdomātos par lietām, kas neatgriezeniski ietekmē mūsu esību?
Pēdējos gados mūsu planēta ik gadus zaudē aptuveni 219 miljardus tonnu ledus.
Pēdējo trīsdesmit gadu laikā Pasaules okeāna līmenis pieaudzis par 76 milimetriem.
Grenlandes ledus segu veido ūdens, kas pielīdzināms septiņiem jūras līmeņa metriem.
Tā varētu pilnībā nokust nākamās tūkstošgades laikā.
Ja pasaules okeāna ūdens līmenis celtos tikai par dažiem metriem, liela daļa Baltijas valstu teritorijas atrastos zem ūdens...

JĀNIS ŠIPKĒVICS ir dziedātājs, mūzikas un tekstu autors, audioproducents. Līdzdibinājis grupu Instrumenti, kas laidusi klajā četrus albumus un ieguvusi desmit mūzikas ierakstu gada balvas Zelta mikrofons. Izveidojis arī eksperimentālās mūzikas projektu Shipsea, kas sadarbojas ar koklētāju Laimu Jansoni, ģitāristiem Matīsu Čudaru, Miķeli Putniņu, basistu Lennartu Heindelsu un citiem.

Savulaik Šipkēvics bijis a cappella grupas Cosmos dalībnieks un līdzveidotājs, tā laidusi klajā septiņus albumus, saņēmusi Lielo mūzikas balvu, ieguvusi sešus Zelta mikrofonus, uzstājusies festivālos ASV, Eiropā un Japānā. Kā solists Jānis koncertējis ASV, Francijā, Krievijā, Lielbritānijā, Skandināvijā, Vācijā. Guvis pieredzi ar Niko Mjūliju, Valgeiru Sigurdsonu, Islandes Greenhouse Studios. Bijis iesildītājs Bjorkai, Whale Watching Tour, Depeche Mode. Sadarbojies ar Gidonu Krēmeru un orķestri Kremerata Baltica, dziedājis Marinas Abramovičas septiņu dienu performancē izstādē The Cleaner Stokholmas Modernās mākslas muzejā (2017). Šipkēvica kompozīcijas skanējušas Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā un Valmieras teātra festivālā, Latvijas paviljona izstādē ARMPIT 56. Venēcijas mākslas biennālē, JRT izrādē Aspazija. Personīgi, festivālā LNSO vasarnīca un citviet. Jānis ir viens no Latvijas Radio 3 Klasika iknedēļas pārraides Tīrkultūra izveidotājiem, producē mūzikas ierakstus Tru Music Studio, rīko koncertus.

Jānis Šipkēvics absolvējis JVLMA (Sigvarda Kļavas kordiriģēšanas klase, 2004), pirms tam mācījies Rīgas Doma kora skolā. Papildinājis iemaņas Attersee Barock Akademie baroka dziedāšanas meistarklasēs ar kontrtenoru Andreasu Šollu un Kaju Veselu un Štutgartes Baha akadēmijā pie diriģentiem Helmūta Rillinga un Rodžera Noringtona.
www.facebook.com/sipkevics

IVETA APKALNA tiek uzskatīta par vienu no pasaules vadošajām solistēm - instrumentālistēm. Viņas spēlē savienojas perfekta virtuozitāte un nevainojama stila izpratne. Iveta sniedz koncertus Eiropas, Āzijas un ASV slavenākajos koncertnamos, nozīmīgos starptautiskos festivālos, uzstājas ar vadošajiem simfoniskajiem orķestriem un ievērojamākajiem diriģentiem, starp kuriem tādi vārdi kā Klaudio Abado, Mariss Jansons, Sers Antonio Papano, Dimitrijs Kitajenko, Gustavo Dudamels, Kents Nagano, Mareks Janovskis, Simona Janga.

Iveta ir aizrautīga mūsdienu mūzikas interprete un regulāri tiek aicināta pirmatskaņot mūsdienu komponistu jaundarbus visā pasaulē. Ērģelnieces koncertus translē un ieskaņo radio stacijas Eiropā, Amerikā un Āzijā. Viņas diskogrāfija šobrīd ietver 16 albumus CD un DVD formātā. Iveta ir Hamburgas Elbas Filharmonijas Goda ērģelniece un Starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla ORGANismi iniciatore un mākslinieciskā vadītāja. 

Māksliniece saņēmusi plašu starptautisku atzinību, iegūstot balvas un uzvaras vairākos starptautiskajos konkursos, viņa ir vairākkārtēja Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte un Triju Zvaigžņu ordeņa komandiere. 
www.apkalna.com

Festivāls ARĒNA notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Radio atbalstu. Ņemot vērā pasākumu rīkošanas ierobežojumus, ieeja koncertu norises vietā būs iespējama tikai ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina, ka apmeklētājs (tai skaitā bērns) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Apmeklējot pasākumu, kopā ar derīgu sertifikātu jāuzrāda arī personu apliecinošs dokuments.