VEIN - OUR ROOTS

Sestdien, 2022. gada 12. februārī, plkst. 19.00 Rīgas Reformātu baznīcā

Piedalās Trio VEIN (Šveice)

PIRKT BIĻETES

Šveicē bāzētais trio VEIN pēc veiksmīgas sadarbības ar LNSO un uzstāšanās VEF Jazz Club Latvijā viesosies jau atkārtoti! Šī kritiķu slavinātā un klausītāju iemīļotā kolektīva īpašajā skanējumā džeza improvizācija saplūst ar Rietumu kamermuzicēšanas tradīcijām, būtiska te ir arī mūziķu pieredze akadēmiskās mūzikas lauciņā, kā arī patiesa interese par laikmetīgo mūziku pārstāvošo komponistu oriģinālo pasaules redzējumu...


"Viens no Eiropas aizraujošākajiem ansambļiem”, tā par ekspresīvo džeza mūzikas ansambli trio VEIN raksta The Guardian. Trio VEIN spēlē Mihaels Arbencs (Michael Arbenz, klavieres), Tomass Lēnss (Thomas Lähns, kontrabass) un Florians Arbencs (Florian Arbenz, sitaminstrumenti), kuri visi savulaik ieguvuši klasiskās mūzikas izglītību un šobrīd ansamblim raksta arī oriģinālkompozīcijas. Kopš grupas izveidošanas 2006. gadā nostiprināta sadarbība ar tādām džeza zvaigznēm kā Gregs Osbijs (Greg Osby) un Deivs Lībmans (Dave Liebman) un gandrīz katru gadu tiek izdots jauns albums, starp tiem arī klausītāju augsti vērtētais VEIN Plays Ravel (2017) un jaunākais, 2021. gadā iznākušais Our Roots.
https://vein.ch/
https://www.facebook.com/veinjazz
https://www.facebook.com/FlorianArbenzDrums/
https://www.youtube.com/user/ottoking
https://twitter.com/veintrio

Koncertprogrammā OUR ROOTS trio VEIN aizraujoši pievērsies savu muzikālo sakņu radošai izpētei. Kompozīcijā Restless Bird atbalsojas fragmenti no revolucionārā krievu meistara Igora Stravinska 1910. gadā sensacionāli pirmizrādītā baleta Ugunsputns, bet Betting Angel sakņojas vācu stilistiskā hameleona Hansa Vernera Hences 1966. gadā tapušajā Kontrabasa koncertā, vienā no salīdzinoši nedaudzajiem šī žanra paraugiem mūzikas vēsturē. Miniatūrā Luce saklausāmas atbalsis no izsmalcinātās Aleksandra Skrjabina vēlīnā romantisma un impresionisma cauraustās skaņumākslas, bet This is Beat-O-VEIN piedāvā jaunu skatījumu uz Vīnes klasiķa Ludviga van Bēthovena Piektās simfonijas ikonisko ievadtēmu.

Turpat līdzās pavīd motīvi no viņa laikabiedra Volfganga Amadeja Mocarta operas Burvju flauta ārijām un amerikāņu džeza leģendas Djūka Elingtona daiļrades. Un tad vēl ar skaņdarbu Dal trio mūziķi cieņpilni paklanās ungāru 20. gadsimta klasiķa Bēlas Bartoka priekšā un ar kompozīciju On the underground road piedāvā svaigu skatījumu uz krievu klasiķa Modesta Musorgska izcilo klavierciklu Izstādes gleznas, bet opuss Le Tombeau de Couperin met tiltu uz franču dižo skaņražu Fransuā Kuperēna un Morisa Ravela mūziku.

Trio VEIN pianists Mihaels Arbencs vienlīdz ērti jūtas muzicējot kopā gan ar džeza mūziķiem, gan sastrādājoties ar tādiem laikmetīgās mūzikas grandiem kā Pjērs Bulēzs un Pauls Zahers. Bāzelē studējušais kontrabasists Tomass Lēnss uz skatuves kāpj gan kā solists, gan simfonisko orķestru un dažādu džeza apvienību mūziķis. Savukārt savulaik Eiropas Kultūras balvu par ieguldījumu džeza un klasiskās mūzikas attīstībā saņēmušais Florians Arbencs tiek dēvēts par vienu no spožākajiem mūslaiku sitaminstrumentālistiem. Un katrs no viņiem ir arī lielisks improvizētājs un komponists, ko apliecinās arī koncertprogramma OUR ROOTS un tajā iekļautie skaņdarbi.
Festivāls ARĒNA notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Radio atbalstu. Ņemot vērā pasākumu rīkošanas ierobežojumus, ieeja koncertu norises vietā būs iespējama tikai ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina, ka apmeklētājs (tai skaitā bērns) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Apmeklējot pasākumu, kopā ar derīgu sertifikātu jāuzrāda arī personu apliecinošs dokuments.