Aiz paradīzes dārza

Otrdien, 24. oktobrī, plkst.19.30 Kultūras pils Ziemeļblāzma Lielajā zālē

PIEDALĀS: radošā komanda no Spānijas – Andress Marīns (Andrés Marín, horeogrāfija, deja; Spānija), Salvadors Gutjerress (Salvador Gutiérrez, ģitāra), Daniels Suāress (Daniel Suárez, sitaminstrumenti), Tremendo Hijo (balss), Kristians Demorets (Cristian de Moret, balss, ģitāra), Benito Himeness (Benito Jiménez, gaismu mākslinieks), Fali Pipio (Fali Pipio, skaņu režisors)

PROGRAMMĀ: Laikmetīgā flamenko dejas un mūzikas izrāde ar Andresa Marīna un Salvadora Gutjerresa mūziku

PIRKT BIĻETES

Laikmetīgā flamenko izrādi Aiz paradīzes dārza caurstrāvo plosošu kaislību un neremdināmu meklējumu ceļš, balansējot starp paradīzes svētlaimi un elles mokām. Šo vienlaikus mūžseno un ļoti personisko stāstu par cilvēka dabu, kārdinājuma varu un ilgām pēc nezināmā, bēgšanu un sevis izzināšanu kultūras pilī Ziemeļblāzma izdzīvos titulētais spāņu dejotājs un horeogrāfs Andress Marīns.

Par flamenko reformatoru dēvētā meistara radošajā rokrakstā gadsimtiem rūpīgi koptā žanra tradīcijas ārkārtīgi saistoši sabalsojas ar mūsdienīgu un pat avangardisku redzējumu. Savulaik pasaulslavenā Parīzes Pikaso muzeja pasūtinātais skatuves darbs ieguvis plašu starptautisku rezonansi, visdažādāko auditoriju saistot gan ar savu iespaidīgo vizuālo valodu, gan kolorīto muzikālo partitūru, kuras veidošanā Marīns sadarbojies ar Salvadoru Gutjerresu un vēl citiem rūdītiem flamenko lietpratējiem.  Šajā uzvedumā Marīna horeogrāfijā atdzīvojas vairāki Pikaso darbu personāži – gan kubisma manierē gleznotās sievietes, gan Arlekīns, gan korridas vērši un citi spilgti, Spāniju raksturojoši tēli.

Andress  MARĪNS (Andrés Marín) ir viens no oriģinālākajiem flamenko dejotājiem. Viņa iestudējumu centrā ir flamenko tradīcija un klasiskās flamenko dziesmas, ko viņš atklāj unikālā, personiskā stilā un laikmetīgā estētikā. Marīns dzimis Seviļā, flamenko mākslinieku ģimenē, un šajā žanrā darbojas jau kopš bērnības. Profesionāla solista un horeogrāfa karjeru sācis 1992. gadā, 2002. gadā nodibinājis savu teātri. Marīna darbus atzinīgi novērtējuši teātri Spānijā, Francijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Latvijā un daudz kur citur. Savas karjeras laikā viņš sadarbojies arī daudziem dažādu nozaru māksliniekiem, pārliecībā, ka flamenko veiksmīgi var veidot dialogu arī ar citām mākslām. www.andresmarin.es

Festivāls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes, Makita OY, Gētes institūta Latvijā, Francijas institūta Latvijā, Spānijas kultūras fonda AC/E, Adama Mickēviča institūta un Bāzeles pilsētas atbalstu. Festivālu atbalsta arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, LR1 un LR3 Klasika, kā arī Ilze Grudule personīgi. Pateicamies par tehnisko atbalstu www.skatuvestehnika.lv!