SAKNES NĀKOTNĒ. Koncertlekcija par Tuvo Austrumu un Rietumeiropas mūzikas saskares punktiem

5. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē
Piedalās Ansamblis SARBAND, lektors Vladimirs IVANOVS (Vladimir Ivanoff, Bulgārija / Vācija)

Ar koncertlekciju par Austrumu un Rietumu muzikālajām tradīcijām ceturtdien, 5. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības namā uzstāsies unikālais un pasaulē augstu novērtētais starpkultūru mūzikas ansamblis SARBAND un slavenākais Turcijas tradicionālās mūzikas izpildītājs Mustafa Doans DIKMENS (Mustafa Doğan Dikmen).

Koncertlekcija SAKNES NĀKOTNĒ ir iespēja tuvāk iepazīties ar Austrumu mūzikas noslēpumaino burvību, tās komponēšanas principiem un tradīcijām. SARBAND vadītājs, pieredzējušais muzikologs un lektors Vladimirs Ivanovs (Vladimir Ivanoff) jau gadu desmitiem pēta Austrumu un Rietumu attiecības mūzikas jomā, to vēsturiskās ietekmes un mijiedarbību. Būdams izcils un erudīts stāstītājs, viņš klausītājus aizvedīs aizraujošā mūzikas vēstures ceļojumā, ļaujot iepazīt Austrumu mūziku, tās tradīcijas un komponēšanas pamatprincipus.

Klausītājiem lekcija ļaus gan baudīt virtuozo SARBAND mūziķu paraugdemonstrējumus, gan uzdot jautājumus. Tāpat tā būs iespēja pilnvērtīgāk iedziļināties Latvijas Radio kora un SARBAND programmā Canticum Canticorum jeb Augstā dziesma, kur satiksies Austrumi un Rietumi. CANTICUM CANTICORUM tiks atskaņota 6. novembrī plkst. 19.00 Sv. Pētera baznīcā.

Vladimirs Ivanovs stāsta: “Lekcijā SAKNES NĀKOTNĒ mūsu ansamblis sniegs klausītājiem īsu priekšstatu par austrumu mūziku un ļaus iepazīt seno turku muzicēšanas tradīciju maqam, ko sastapsiet arī mūsu kopprojektā ar Latvijas Radio kori. Mēs centīsimies parādīt, kā tradicionālās un laikmetīgās mūzikas komponistu satikšanās bagātina abas mūzikas sfēras."

Koncertlekcijā piedalīsies Mustafa Doans DIKMENS (balss, Turcija), Salahedins MARAKA (kanuns, Jordānija), Efstratios PSARADELLIS (kamenče, Grieķija) un ansambļa SARBAND vadītajs Vladimirs IVANOVS (Bulgārija / Vācija).
Ansamblis SARBAND ir starpnacionāla mūziķu grupa, kas specializējusies Rietumu un Austrumu mūzikas kultūru krustpunktu meklēšanā, savās koncertprogrammās spēlējot gan kristiešu, gan jūdu un musulmaņu sakrālo mūziku, gan Tuvo Austrumu tautas mūziku. Grupa dibināta 1986. gadā, tā sniegusi vairāk nekā 500 koncertus četros kontinentos, izdevusi 14 kompaktdiskus.

Grupas vadītājs VLADIMIRS IVANOVS (Vladimir Ivanoff) dzimis Bulgārijā, bērnībā kopā ar ģimeni emigrējis uz Vāciju. Vēloties kļūt par kino režisoru, studējis muzikoloģiju, mākslas vēsturi un teātri Ludwig-Maximilians-Universität Minhenē, kā arī seno mūziku Schola Cantorum Basiliensis Karlsrūē. Ivanovs publicējis vairākas grāmatas, raksta žurnāliem un enciklopēdijām, lasa lekcijas dažādās Eiropas un Amerikas universitātēs. Kopš 2001. gada ir festivāla Tonfolgen (Bonna, Vācija) mākslinieciskais vadītājs.