PRIMA LUCE. LISABONAS ĢITĀRU KVARTETS

10. novembrī plkst. 19.00 Kalnciema kvartālā, Rīgā
12. novembrī plkst. 17.00 Hotel Promenade Hika zālē, Liepājā

Lisabonas ģitāru kvartets (Lisbon Guitar Quartet) ir viens no ievērojamākajiem ansambļiem Portugālē. Desmit savas pastāvēšanas gadu vēsturē kvartets muzicējis kopā ar tādiem mūziķiem kā perkusionistu Pedro Karneiro (Pedro Carneiro) un Sinfonietta Lisbon Orchestra. Atskaņots vairāk nekā 60 koncertu. Kvarteta repertuārā ir daudz portugāļu mūsdienu komponistu oriģinālmūzikas. Kompozīcijas, kas veltītas kvartetam, izdotas albumā Prima Luce, šī albuma saturu dzirdēsim arī koncertā Rīgā.

Veidojot savas koncertprogrammas un izvēloties darbus no milzīgā klasiskās mūzikas kompozīciju klāsta, kvartets cenšas īstenot mērķi oriģinālā veidā savienot kvalitāti un savdabīgumu. Arī veidojot sava albuma Prima Luce saturu, mākslinieki sekojuši šim principam un šoreiz izvēlējušies portugāļu mūzikas autoru darbus, kas sacerēti 21. gadsimtā, padarot šo programmu spilgti mūsdienīgu.

Koncertā dzirdēsim skaņdarbus, ko radījuši Karloss Marekos (Carlos Marecos), Manuels Duraū (Manuel Durão), Klaudžio Kruzs (Cláudio Cruz), Fransisko Tavaress (Francisco Tavares). Programmā ietvertas arī pašu Lisabonas kvarteta dalībnieku rakstītas kompozīcijas: Andrē Santosa (André Santos) un Žozē Džiaza (José Dias) darbi.