MADE IN BELGIUM. NO BALKĀNIEM LĪDZ DŽEZAM

19. oktobrī plkst. 19.00 VEF Kamerzālē, Rīgā
20. oktobrī plkst. 19.00 Hotel Promenade Hika zālē, Liepājā 

Ar koncertu MADE IN BELGIUM. NO BALKĀNIEM LĪDZ DŽEZAM šī gada Jaunās mūzikas festivālu ARĒNA noslēgs virtuozā mūziķu apvienība no Beļģijas ARANIS, kas piedāvās intelektuālu un emocionālu izklaidi profesionāli nevainojamā un artistiskā izpildījumā. Virtuozi balansējot uz mūsdienu akadēmiskās, Balkānu, klezmeru, panku, džeza un tango mūzikas stilistikas robežām, instrumentālais kvintets no Beļģijas piedāvā iepazīt savas valsts jaunāko mūziku, kuras autori lielākoties latviešu publikai būs jaunatklājums.

Programmā: Peters Vermērs (Peter Vermeersch), Jans Keikens (Jan Kuycken), Kūns van Rois (Koen van Roy), Mārtens van Ingelghems (Maarten Van Ingelghem), Ananta Rosensa (Ananta Roosens), Vards de Vlēshauvers (Ward De Vleesschouwer), Boki, Joriss Vanvinkenroje (Joris Vanvinckenroye). 
Beļģu ansamblī ARANIS darbojas seši kaislīgi mūziķi, kuriem dažkārt pievienojas citi domubiedri. Ansamblis velta savu laiku jaunas un pārdrošas mūzikas radīšanai un atskaņošanai. Viņu mūzika ir bagāta kontrastiem un konfliktējošām tēmām. Tā vienlaikus ir skaista un nejauka, vienkārša un sarežģīta. Tai piemīt sava personība, tomēr vienlaikus jūtama arī dažādu žanru un stilu ietekme. Tā ir iepriekš nedzirdēta un tomēr liekas atpazīstama. Šī kontrastējošo tēmu un ietekmju kombinācija rada laikmetīgu un dinamisku mūzikas stilu ar unikālu raksturu.