VESTARDS ŠIMKUS. IMPROVIZĀCIJAS. PIERAKSTĪTĀS UN BRĪVĀS

18. oktobrī plkst.19.00 Zirgu ielas koncertzālē, Rīgā

Koncertā skanēs visjaunākā mūzika - Vestarda ŠIMKUS brīvās improvizācijas jeb skaņdarbi, kas dzims klausītāju acu priekšā un eksistēs tikai šajā koncertā. Viņa improvizāciju stilistika sakņojas gan laikmetīgajā akadēmiskajā mūzikā, gan džezā, pasaules mūzikā un senajā mūzikā, šajos it kā dažādajos žanros meklējot kopīgos saskarsmes punktus. Tām līdzās skanēs arī Volfganga Amadeja Mocarta, Ludviga van Bēthovena un Franča Šūberta fantāzijas jeb pierakstītās improvizācijas. Tajās izcilie klasiskās mūzikas komponisti (kuri savulaik bija ne mazāk izcili pianisti-improvizētāji) atļaujas brīvi klejot pa dažādām noskaņām, tonalitātēm un faktūras paņēmieniem, droši vedot klausītājus pretī nezināmajam.
Pianists VESTARDS ŠIMKUS ir dēvēts par fenomenālu (diriģents Pāvo Jervi), iedvesmojošu (BBC), visaugstākās raudzes pianistu (American Record Guide), kā arī par vienu no jaunās paaudzes izcilākajiem pianistiem (Piano News). Būdams 1. vietas ieguvējs vairākos starptautiskos konkursos - tostarp Marijas Kanalsas Starptautiskajā Pianistu Konkursā (Barselona, 2009), viņš sāka gūt starptautisku atzinību, sadarbojoties ar BBC Filharmonijas orķestri, Birmingemas Simfonisko orķestro, Francijas Nacionālo orķestri un uzstājoties Lucernas, Šlēzvigas-Holšteinas, Reingavas, Bergenas un Lokenhauzas festivālos.

Kā izpildītājmākslinieku Vestardu Šimku īpaši interesē pēdējā gadsimta laikā tapusi mūzika. Turklāt, viņš dažkārt mēdz spēlēt arīdzan pilnībā improvizētas mūzikas koncertus. Šimkus ir arī komponists un atsevišķus viņa darbus ir izdevis prestižais Vācijas apgāds SCHOTT. Viņš ir divu klavierkoncertu, solo klaviermūzikas un kamermūzikas, kā arī kino un teātra mūzikas autors. 2016. gadā viņa komponētā oriģinālmūzika Lailas Pakalniņas režisētajai spēlfilmai Ausma tika apbalvota ar Latvijas Valsts augstāko apbalvojumu kinomākslā - Lielo Kristapu. Vestards Šimkus ir saņēmis arī Polijas un Igaunijas valstu augstākos apbalvojumus, kā arī Reingavas Mūzikas Festivāla balvu Lotto-Förderpreis (Vācija, 2014), JCI (Junior Chamber International) TOYP (Ten Outstanding Young Persons) balvu (Latvija, 2016) un ticis nominēts Starptautiskajai Klasiskās Mūzikas Balvai (2013).

Vestards Šimkus ir studējis Rīgā, Losandželosā, Madridē un Minhenē un viņa pedagogu vidū ir bijuši Sergejs Osokins, Teofils Biķis, Dmitrijs Baškirovs, Klaudio Martinezs-Mēners, Daniels Pollaks un Vadims Suhanovs. Viņš ir mācījies arī kompozīciju pie Pētera Vaska.