Smalkie dialogi

Svētdien, 22. oktobrī, plkst. 19.00 Rīgas Reformātu baznīcā

PIEDALĀS: Nowicki/Nowicki Duo (Polija) Pāvels Novickis (Paweł Nowicki, sitaminstrumenti) un Pjotrs Novickis (Piotr Nowicki, klavieres); Ieva Saliete (klavesīns), Ieva Nīmane (flautas, dūdas, kokle, elektronika), Ilze Grudule (baroka čells)

PROGRAMMĀ: Andžejs Dzjadeks (Andrzej Dziadek),Tadeušs Diksa (Tadeusz Dixa), Anna Ignatoviča-Gliņska (Anna Ignatowicz-Glińska), Peters Mahajdīks (Peter Machajdík), Peters Helmūts Langs (Peter Helmut Lang), Uģis Prauliņš, Mirjama Tallija (Mirjam Tally) un Čihčunas Čisunas Lī (Chihchun Chi-sun Lee), Jēkaba Nīmaņa, Matīsa Čudara, Annas Veismanes, Madaras Pētersones jaundarbi


Jaunās mūzikas festivālu Arēna atklās koncertprogramma Smalkie dialogi. Tajā apvienojušies dažādos žanros rūdīti atskaņotājmākslinieki un komponisti, kurus iedvesmo kā senā, tā arī laikmetīgā mūzika un padziļināta interese veidot dialogu starp pagātnes vērtībām un mūslaiku iespējām. Vakara ieskaņā Reformātu baznīcu pieskandinās plašu starptautisku atzinību guvusī poļu apvienība Duo Nowicki/Nowicki, kurā muzicējušo pianistu un sitaminstrumentālistu saista ne vien brāļu attiecības, bet arī kaislība apzināt aizvien jaunus mūzikas horizontus. Līdztekus Latvijā līdz šim neskanējušai poļu un vācu skaņražu mūzikai duets Rīgā pirmatskaņos arīdzan taivāniešu izcelsmes skaņrades Čihčunas Čisunas Lī jaundarbu! Un tieši pirmatskaņojumi ir arī festivāla atklāšanas vakara otrās daļas smagsvars. Daudzpusīgā latviešu mūziķu trijotne ar saknēm senajā mūzikā un interesi par svaigām idejām – klavesīniste Ieva Saliete, multiinstrumentāliste Ieva Nīmane un baroka čelliste Ilze Grudule – līdzās jau pārbaudītām vērtībām no Uģa Prauliņa un igaunietes Mirjamas Tallijas daiļrades atklās arī Jēkaba Nīmaņa, Annas Veismanes, Matīsa Čudara un Madaras Pētersones visjaunākos opusus.