Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA

ARĒNA ir laikmetīgās mūzikas festivāls, kas kopš 2002. gada ik rudeni Latvijas koncertzālēs pulcē jaunās mūzikas komponistus, atskaņotājmāksliniekus un klausītājus no daudzām pasaules valstīm. Festivāla moto SAKLAUSI NĀKOTNI! ietver sevī galveno festivāla ideju un mērķi – rādīt mūsdienu mūzikas dažādību visā tās krāšņumā, veicinot jaunas mūzikas tapšanu, atskaņošanu un dokumentēšanu.

ARĒNA neapšaubāmi ir viens no novatoriskākajiem kultūras notikumiem Latvijā un bez tā nav iedomājama mūsdienu mūzikas kultūras sistemātiska un loģiska attīstība Latvijā. ARĒNAS idejas autori ir komponists Pēteris Vasks, muzikoloģe Baiba Kurpniece, obojists un diriģents Normunds Šnē, Latvijas Radio kora diriģenti Sigvards Kļava un Kaspars Putniņš, komponists Andris Dzenītis un VSIA “Latvijas Koncerti“ direktors Guntars Ķirsis.

Daudzi jo daudzi latviešu mūzikas pirmatskaņojumi ARĒNAS ietvaros devuši labu impulsu izpildītājmākslinieku attīstībai Latvijā, kas savukārt padarījusi iespējamu sadarbību ar izcilākajiem pasaules komponistiem un izpildītājmāksliniekiem visaugstākajā profesionālajā līmenī. Savas pastāvēšanas laikā festivāla īpašo viesu vidū bijuši tādi izcili mākslinieki kā Arvo Pērts (Arvo Pärt), Džo Zavinuls (Joe Zawinul), Haincs Holigers (Heinz Holliger), Gevins Braiarss (Gavin Bryars), Ģērģs Ligeti (György Ligeti), Maurisio Kāgels (Mauricio Kagel), Stīvs Reihs (Steve Reich), Magnuss Lindbergs (Magnus Lindberg) un citi.


Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA notiek ar Rīgas festivālu mērķprogrammas atbalstu, sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu un VSIA Latvijas koncerti.

Festivāla mākslinieciskā padome

Andris Dzenītis, komponists
Jānis Petraškevičs, komponists
Santa Bušs, komponiste
Kristaps Pētersons, kontrabasists un komponists
Agnese Egliņa, pianiste
Raimonds Melderis, vijolnieks
Antra Dreģe, diriģente, festivāla direktore

Festivāla darba grupa

Antra Dreģe, festivāla direktore
Madara Rava Kalveite, projektu vadītāja
Kaspars Kalniņš, tehniskais direktors
Kristīne Jurjāne, māksliniece
Zane Dreģe, WEB satura redaktore

 .