Festivāla programma 2005

Festivāla atklāšana. THE PEARLS BEFORE SWINE (Zviedrija)
2. oktobrī plkst. 18.00 Melngalvju namā, Rīgā
Programmā: Anderss Hilborgs (Anders HillborgTruffle Hymn, Pērs Mortensons (Per MårtenssonQuartet, Larss Ēkstrems (Lars EkströmBeat My Ora Dora, Henriks Strindbergs (Henrik StrindbergLow-voiced actions, Annija Gosfīlda (Annie GosfieldCranks and Cactus Needles, Kims Hedoss (Kim HedåsSå snart, Kristofers Elgs (Christopher ElghVariations on a sentimental song, Tristāns Mirajs (Tristan MurailFeuilles a travers les cloches, Dāniels Kārlsons (Daniel KarlssonArrivals and departures, Pātriks Simmeruds (Patric SimmerudPearls from Swine”, Pērs Lindgrēns (Pär Lindgren) - jaundarba pirmatskaņojums. Piedalās THE PEARLS BEFORE SWINE (Zviedrija): Georgs KENTROSS (George Kentros, vijole), Sāra HAMMARSTREMA (Sara Hammarström, flauta), Mats ULOFSONS (Mats Olofsson, čells), Mortens LANDSTREMS (Mårten Landström, klavieres).

LATVIJAS RADIO KORIS
4. oktobrī plkst. 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā
Programmā: Ēriks Ešenvalds Legende de la Femme Enmuree (pirmatskaņojums Latvijā), Georgs Frīdrihs Hāss (Georg Friedrich HaasBlumenstück, Helmūts Lahenmanis (Helmut LachenmannConsolation II, Gevins Braiars (Gevin BryarsLauda 4 (Oi me lasso), Andris Dzenītis Four Madrigals by E.E.Cummings, Džonatans Hārvejs (Jonathan HarveyAngels. Piedalās LATVIJAS RADIO KORIS, diriģenti Sigvards KĻAVA un Kaspars PUTNIŅŠ.

RĪGAS KAMERMŪZIĶI un IRCAM
6. oktobrī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības namā
Programmā: Kaija Sāriaho (Kaija SaariahoLichtbogen, Tristāns Mirajs (Tristan MurailDésintégrations, Pjērs Bulēzs (Pierre BoulezDialogue de l'ombre double saksofonam, Jans Maress (Yan MareszMetallics trompetes solo un elektronikai, Gundega Šmite Yellow-Red-Blue stīgu orķestrim un elektronikai (pirmatskaņojums Latvijā). Piedalās RĪGAS KAMERMŪZIĶI, IRCAM, diriģents Normunds ŠNĒ, Vincents DAVIDS (Vincent David, saksofons), Lorens BOMONS (Laurent Bômont, trompete).

SINFONIA CONCERTANTE
7. oktobrī plkst. 19.00 Latvijas Mūzikas akadēmijā, Rīgā
Programmā: Edgars Raginskis Kustība stīgu orķestrim, Līsa Jurgena (Liis Jürgens, Igaunija) Invisibile stīgu orķestrim, Svens Renemanis Pa ceļam stīgu orķestrim, Anitra Tumševica Passion, Kristaps Pētersons Concertino fagotam un orķestrim, Aleksandra Brejza (Polija) Stocheia stīgu orķestrim.
Piedalās SINFONIA CONCERTANTE, diriģents Andris VECUMNIEKS, solists Jānis SEMJONOVS.

LATVIJAS RADIO KORIS un HORTUS MUSICUS
9. oktobrī plkst. 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā
Programmā: Erki Svens Tīrs (Erkki- Sven TüürPsalmody, Gaļina Grigorjeva Kaнт, Selga Mence LIVONIA. Carmen de voluptate et dolore (pirmatskaņojums Latvijā). Piedalās LATVIJAS RADIO KORIS un ansamblis HORTUS MUSICUS (Igaunija), diriģenti Sigvards KĻAVA un Andress MUSTONENS (Andres Mustonen, Igaunija)

WINDKRAFT TIROL un PŪTĒJU ORĶESTRIS RĪGA
12. oktobrī plkst. 19.00 Lielajā Ģildē, Rīgā

Programmā: Magnuss Lindbergs (Magnus Lindberg) Gran Duo, Janis Ksenakis (Iannis Xenakis) Akrata, Edgars Varēzs (Edgar Varése) Octandre, Šarūns Naks (Šarūnas Nakas) - jaundarba pirmatskaņojums, Kristofs Dīncs (Christof Dienz) Mob Concertino ar pūtēju orķestri RĪGA, Johanness Marija Štauds (Johannes Maria Staud) Violent Incidents. Piedalās WINDKRAFT TIROL, pūtēju orķestris RĪGA. Diriģents Kaspers de RŪ (Kaspers de Roo, Nīderlande), saksofona solo Markuss VEISS (Marcus Weiss, Šveice).

LONDON SINFONIETTA
14. oktobrī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālajā teātrī
Programmā Ģērģs Ligeti (György Ligeti) Poème Symphonique, Konlons Nenkerovs (Conlon Nancarrow) Study No 7 Ivara Mikašova (Yvar Mikashow) aranžējumā, Džons Keidžs (John Cage) Sonatas & Interludes, Boards of Canada Disintegrations 2: Pete standing alone Deivida Horna (David Horne) aranžējumā, Mira Kaliksa (Mira Calix) Nunu, Aphex Twin Disintegration No 3 Deivida Horna (David Horne) aranžējumā, Karlheincs Štokhauzens (Karlheinz Stockhausen) Spiral, Čārlzs Aivzs (Charles Ives) The Unanswered Question, Ģērģs Ligeti (György Ligeti) Chamber Concerto, Squarepusher Port Rhombus Morgana Heisa (Morgan Hayes) aranžējumā, Squarepusher Disintegrations 1: The Tide Deivida Horna (David Horne) aranžējumā. Piedalās London Sinfonietta, diriģents Frenks Ollu (Franck Ollu). Saksofons un īsviļņu radio Saimons HEREMS (Simon Haram). Viesmāksliniece ar Warp Records Mira KALIKSA (Mira Calix). Klavieres Džons KONSTEBLS (John Constable).

Festivāla noslēgums. RĪGAS FESTIVĀLA ORĶESTRIS un LATVIJAS RADIO KORIS
16. oktobrī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālajā operā
Programmā Džačinto Šelsi (Giacinto ScelsiUaxuctum, Lučāno Berio (Luciano BerioVociPiedalās RĪGAS FESTIVĀLA ORĶESTRIS, LATVIJAS RADIO KORIS, diriģents Normunds ŠNĒ, Larss Anderss TOMTERS (Lars Anders Tomter, Norvēģija)


ARĒNA 2005

Senās mūzikas ansamblis HORTUS MUSICUS (Igaunija)
RĪGAS KAMERMŪZIĶI un RĪGAS FESTIVĀLA ORĶESTRIS, diriģents Normunds Šnē
Kamerorķestris SINFONIA CONCERTANTE, diriģents Andris Vecumnieks 
Pūtēju orķestris RĪGA



                     .