Festivāla programma 2008

Festivāla atklāšanas koncerts. SINFONIETTA RĪGA
18. oktobrī 19.30 Lielajā ģildē, Rīgā
Programmā: Gustavs Fridrihsons Chiaroscuro (pasaules pirmatskaņojums), Heincs Holligers (Heinz Holliger) Sešas dziesmas ar Kristiana Morgenšterna dzeju soprānam un kamerorķestrim, Vitolds Ļutoslavskis (Witold Lutosławski) Chantefleurs et chantefables soprānam un kamerorķestrim, Dubultkoncerts obojai, arfai un kamerorķestrim. Piedalās SINFONIETTA RĪGA, diriģents Heincs HOLLIGERS (Heinz Holliger, Šveice), Urzula HOLLIGERE (Ursula Holliger, arfa, Šveice), Klaudija BARAINSKA (Claudia Barainsky, soprāns, Vācija)

TENSO dienas Rīgā 2008. LATVIJAS RADIO KORIS. HEINCS HOLLIGERS
23. oktobrī plkst. 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā
Programmā: Heincs Holligers (Heinz Holliger) 4 daļas no Skardanelli cikla stīgu orķestrim, Ad Marginem orķestrim un skaņu lentai, Schlafgewölk (Miega mākoņi) alta flautai un zvaniem, (t)air(e) flautai solo. Piedalās LATVIJAS RADIO KORIS, SINFONIETTA RĪGA, diriģents Heincs HOLLIGERS (Heinz Holliger, Šveice), Fēlikss RENGLI (Felix Renggli, flauta, Šveice)

TENSO dienas Rīgā 2008. NĪDERLANDES KAMERKORIS. RIAS KAMERKORIS
24. oktobrī plkst. 19.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Rīgā

Programmā: Hans Verners Hence (Hans Werner Henze) Orpheus behind the Wire, Pēteris Vasks Three poems by Czeslaw Milosz, Luka Frančeskoni (Luca Francesconi) Sea Shell (pasaules pirmatskaņojums), Santa Ratniece horo horo hata hata (pasaules pirmatskaņojums), Olivjē Mesiāns (Olivier Messiaen) Cinq rechants, Reiko Fītings (Reiko Fueting) weht-umweht, Gundega Šmite Herbst (pasaules pirmatskaņojums). Piedalās NĪDERLANDES KAMERKORIS, RIAS KAMERKORIS (Vācija), diriģenti Kaspars PUTNIŅŠ, Hanss Kristofs RĀDEMANIS (Hans-Christoph Rademann, Vācija)

TENSO dienas Rīgā 2008. NĪDERLANDES KAMERKORIS. RIAS KAMERKORIS. IGAUNIJAS FILHARMONIJAS KAMERKORIS
25. oktobrī plkst. 18.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Rīgā

Programmā: Gaļina Grigorjeva Nature Morte (pirmatskaņojums Latvijā), Ilo Kriguls (Ülo Krigul) Preces ad lucem (pirmatskaņojums Latvijā), Sofia Gubaiduļina Jetzt immer Schnee, Olivjē Mesiāns (Olivier Messiaen) Louange a l'éternité de Jésus, Peters Jans Vagemans (Peter-Jan Wagemans) Three songs by Mallarmé, Džeimss Makmilans (James MacMillan) Mairi, Ruta Paidere A verso l’alto, Štefens Šleiermahers (Steffen Schleiermacher) Ataraxia (pasaules pirmatskaņojums), Alfrēds Šnitke (Alfred Schnittke) Three sacred hymns. Piedalās NĪDERLANDES KAMERKORIS, RIAS KAMERKORIS (Vācija), IGAUNIJAS FILHARMONIJAS KAMERKORIS, LATVIJAS RADIO KORIS. Diriģenti Daniels REUSS (Daniel Reuss), Kaspars PUTNIŅŠ, Hanss Kristofs RĀDEMANIS (Hans-Christoph Rademann), Jergs GENSLEINS (Jörg Genslein), Sigvards KĻAVA.

MESIĀNS UN VIŅA SKOLNIEKI
26. oktobrī plkst. 19.30 Lielajā ģildē, Rīgā

Programmā: Olivjē Mesiāns (Olivier Messiaen) Eksotiskie putni, Pjērs Bulēzs (Pierre Boulez) Dérive 2, Janis Ksenakis (Iannis Xenakis) Voile, Tālivaldis Ķeniņš - Dubultkoncerts vijolei, klavierēm un orķestrim. Piedalās SINFONIETTA RĪGA, diriģents Normunds ŠNĒ, Pīters DONAHJŪ (Peter Donohoe, klavieres, Lielbritānija), Vineta SAREIKA (vijole)

ELEKTROAKUSTISKĀS MŪZIKAS KONCERTS
31. oktobrī plkst. 20.00 Salonā Grīvas mēbeles, Rīgā

Programmā: Bendžamins Tigpens (Benjamin Thigpen) - jaundarbs, Andris Dzenītis Laika stencila (pasaules pirmatskaņojums), Anita Mieze Nezināmā sākums stīgu kvartetam un elektronikai (pasaules pirmatskaņojums). Piedalās SINFONIETTA RĪGA stīgu kvartets, Bendžamins TIGPENS (Ben Thigpen, elektronika, ASV), WOODPECKER PROJECT: Andris Dzenītis (elektronika), Līga Veilande (čells), Olafs Štāls (ģitāra)

LATVIJAS RADIO KORIS
1. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā

Programmā: Džonatans Hārvijs (Jonathan Harvey) Marahi korim, Ashes Dance Back korim un elektronikai, Summer Clouds Awakening korim, flautai, čellam un elektronikai, Marius Baranauskas - jaundarba pirmatskaņojums. Piedalās LATVIJAS RADIO KORIS, diriģents Džeimss VUDSS (James Woods, Lielbritānija), Ilona MEIJA, Mindaugas BAČKUS (Lietuva), Karls FAJA (Carl Faia, elektronika, skaņu režija)

Stīgu kvartets ARDITTI
3. novembrī plkst. 19.00 Melngalvju namā, Rīgā

Programmā: Paskāls Disapēns (Pascal Dusapin) 5, Helmuts Lahenmans (Helmut Lachenmann) Grido, Santa Ratniece Alveolas, Džonatans Hārvijs (Jonathan Harvey) Quartet Nr. 4. Piedalās Stīgu kvartets ARDITTI (Lielbritānija), IRCAM datordizainers Žilbērs NUNO (Gilbert Nouno), IRCAM skaņu inženieris Žeremijs ENRO (Jérémie Henrot)

PRESS TO PLAY
4. novembrī plkst. 20.00 Dailes teātra mazajā zālē, Rīgā
5. novembrī plkst. 21.00 Dailes teātra mazajā zālē, Rīgā

Programmā Ģirta Biša elektroniska kamermūzika Press to Play. Piedalās LATVIJAS RADIO KORA grupa, diriģents Kaspars PUTNIŅŠ, režisore Zane Kreicberga, scenogrāfs Dzintars Krūmiņš

 .