CANTO 33. Pēc Dantes "Dievišķās komēdijas" motīviem

30/10 plkst. 19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā

Šveiciešu komponistes Helēnas Vinkelmanes (Helena Winkelman) darbs CANTO 33 ir viens no neparastākajiem un skaistākajiem šīgada festivāla pirmatskaņojumiem. Kompozīcijā izmantoti Dantes Aligjēri (1265-1321) nemirstīgās "Dievišķās komēdijas" teksti, kas detalizēti apraksta aizkapa pasauli. Stundu garais darbs, kas sacerēts 17 dziedātājiem, kontrtenoram un trijiem instrumentiem, ir uzrakstīts Bāzelē 2007. gadā, ir veltīts vienam no izcilākajiem šveiciešu kora diriģentiem - Vinkelmanes pirmajam skolotājam Edvīnam Villingeram (Edwin Villiger), kurš aizgāja viņsaulē 2006. gadā.

Savu pirmatskaņojumu kompozīcija gaidījusi septiņus gadus, jo kora partijai bijis nepieciešams izpildītājs, kura arsenālā ir visa nepieciešamā pieredze - mikrotoņu un virstoņu dziedāšana, spektrālo krāsu iespējas dziedājumā, intonatīvā un ansambliskā meistarība, lai tas izskanētu atbilstoši komponistes iecerei. Šādu izpildītāju un sava darba interpretu Vinkelmane atradusi Latvijas Radio kora un Kaspara Putniņa personā. Pasaules pirmatskaņojums - 24. oktobrī Erfurtes katedrālē, Vācijā, pirmatskaņojums Latvijā – 30. oktobrī.

Piedalās: Latvijas Radio kora grupa, diriģents Kaspars Putniņš, Helēna Vinkelmane (Šveice, vijole), Andris Sējāns (kontrtenors), Karla Bosa (Nīderlande, virstoņu arfa), Karls Rosmans (Vācija, basklarnete), Alehandro Koeljū Kalvo (Spānija/Vācija, sitaminstrumenti).

 .