MARIENGLASS. Elektroakustiska kameropera pēc Franca Kafkas "Pils" motīviem

16/10 plkst. 19.00 Reformātu baznīcā
17/10 plkst. 15.00 Reformātu baznīcā
17/10 plkst. 18.00 Reformātu baznīcā

Šveiciešu komponista Beata Gīzina (Beat Gyzin) kameropera MARIENGLASS ir teju 80 minūšu gara muzikāla luga kontrtenoram, klavieru trio, skaņu celiņam, telpai, gaismai un dzīvai elektronikai. Operu komponists sacerējis pēc Franca Kafkas romāna “Pils” ("Der Schloss") motīviem un tā stāsta par uztveri. Vai varam ticēt tam, ko redzam un dzirdam? Vai mums jāuzticas ne tikai acīm un ausīm, bet arī apziņas procesiem, kas notiek mūsu smadzenēs? Kāda patiesībā ir katra iekšējā filma, kādu to varētu projicēt uz ekrāna? Kas ir realitāte un kas ir iztēles augļi, kas ir ārā un kas - iekšā?

Operas nosaukumu komponists radis, iedvesmojoties no mākslas pasaules - "marienglass" ir īpašs ģipša veids, kas ir caurspīdīgs kā stikls un senāk tika klāts virs gleznām, kur attēlota Marija, jo šis materiāls kliedē sveču gaismu, veidojot gaismas oreolu jeb nimbu.Uzvedums būs īpašs ar savu scenogrāfiju, kas klausītājiem piedāvās oriģinālu klausīšanās un uztveres pieredzi.

Neparasts būs gan mākslinieku un klausītāju izvietojums speciāli uzbūvētā akustiskā telpā, gan viņu savstarpējās attiecības, gan pats darba atskaņojums, kas vienlaicīgi notiks gan dzīvā, gan elektroniskā veidā, gan ierakstā, ko katrs klausītājs varēs dzirdēs speciāli izdalītās “austiņās”.

Operas atskaņojumā trīs izrādēs 16. un 17. oktobrī piedalīsies gan pats komponists, gan kontrtenors Havjērs Hāgens (Javier Hagen) un aktieris Filips Boē (Philipp Boë) no Šveices, kā arī virtuozais latviešu čellists Ēriks Kiršfelds.

 .