KALEIDOSKOPS RĪGĀ. FESTIVĀLA ATKLĀŠANAS KONCERTS

8. novembrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē

Jaunās mūzikas festivāla ARĒNA piecpadsmito sezonu atklās viens no vadošajiem mūsdienu mūzikas ansambļiem Ziemeļvalstīs - ansamblis BIT 20 diriģenta Kristiana KĀRLSENA (Christian Carlsen) vadībā. Kopā ar īpašo viesi, mūsdienu mūzikas leģendu, franču trombonistu Vinko GLOBOKARU (Vinko Globokar) viņi atskaņos programmu KALEIDOSKOPS RĪGĀ, kurā izskanēs trīs latviešu komponistu – Andra Dzenīša, Santas Bušs un Gundegas Šmites jaundarbu pirmatskaņojumi. Koncertā kā solisti dzirdēsim arī ansambļa BIT 20 māksliniecisko vadītāju - komponisti un dziedātāju Alvīni PRIČĀRDU (Alwynne Pritchard).
Ansamblis BIT 20 ir viens no vadošajiem mūsdienu mūzikas ansambļiem Ziemeļvalstīs. Izcilā norvēģu mūsdienu mūzikas grupa atskaņo visplašāko mūsdienu mūzikas repertuāru un ir pazīstama ar konceptuālām koncertprogrammām un multimediāliem uzvedumiem. BIT 20 regulāri sadarbojas ar izcilākajiem mūsdienu mūzikas autoriem un izpildītājiem. Ansambļa mērķis ir padarīt mūsdienu mūzikas sarežģīto valodu saprotamu un pieejamu visplašākajai publikai. Katru gadu, līdztekus starptautiskai sadarbībai, tiek pasūtināti un ieskaņoti norvēģu komponistu jaundarbi. Tāpat ansamblim ir īpašas koncertprogrammas bērniem.

Kopš 2016. gada sākuma BIT 20 mākslinieciskā vadītāja ir komponiste un dziedātāja Alvīne PRIČĀRDA (Alwynne Pritchard).
ALVĪNE PRIČĀRDA (Alwynne Pritchard) ir britu komponiste un dziedātāja, kuras radošā darbība izceļas ar mūzikas un cilvēka ķermeņa attiecību pētījumiem, ko apliecina gan viņas skaņrades darbība, gan uzstāšanās aktrises, vokālistes un horeogrāfes ampluā.

Pričarda studējusi kompozīciju Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā un Bristoles universitātē, kur ieguvusi doktora grādu. Pašreiz dzīvo Norvēģijā, kur piedalījusies mūzikas teātra kompānijas Neither Nor radīšanā un ir ansambļa BIT 20 mākslinieciskā vadītāja. Kā atskaņotājmāksliniece un komponiste Pričārda sadarbojusies ar daudziem pazīstamiem māksliniekiem visā pasaulē. Sacerējusi virkni orķestra un kamermūzikas darbu, vokālo un klaviermūziku, kā arī kompozīcijas muzikālajam teātrim. Viņas darbi skanējuši daudzās Eiropas valstīs un Amerikā tādu izcilu atskaņotājkolektīvu kā Arditti String Quartet, BBC un BBC Skotijas Simfoniskā orķestra, Bournemouth Sinfonietta, The Duke String Quartet, London Sinfonietta, New Music Players un daudzu citu izpildījumā.

www.alwynnepritchard.co.uk

VINKO GLOBOKARS (Vinko Globokar) ir slovēņu izcelsmes franču avangarda komponists un trombonists. Viņš savos darbos izmanto netradicionālas un paplašinātas tehnikas, kas ļauj viņu salīdzināt ar tādiem laikabiedriem kā Salvatore Šiarīno (Salvatore Sciarrino) un Helmūts Lahenmans (Helmut Lachenmann). Viņa mūzikā nozīmīgu vietu ieņem spontanitāte un radošums, bieži ietverot arī improvizāciju. Viņa darbi ir maz zināmi ārpus eksperimentālās mūzikas aprindām. Kā trombonists Globokars pirmatskaņojis Lučāno Berio (Luciano Berio), Mauricio Kāgela (Mauricio Kagel), Renē Leibovica (Rene Leibowitz), Karlheinca Štokhauzena (Karlheinz Stockhausen), Toru Takemicu (Toru Takemitsu) un virkni savu kompozīciju.