Bērnu opera KIRANA
12/11 plkst. 17.00 Latvijas Jaunatnes teātrī

Maltiešu komponista Rubena Zāras (Ruben Zahra) darba uzvedums, kura pamatā ir indiešu, maltiešu, grieķu un citu tautu mīti par pasaules radīšanu. Galvenā to tēma ir četri pasaules pirmelementi – ūdens, gaiss, zeme un uguns – , kurus reprezentē četri mītiski radījumi: skorpions, kentaurs, suns un čūska.

Stāsts tiks izspēlēts 10 muzikāli un vizuāli kolorītās ainās. Izrāde taps īpašās meistarklasēs, kurās nedēļu piedalīsies 10 – 15 gadus veci bērni no visas Latvijas. Projekta gaitā bērni apgūs iemaņas vienkāršu pūšaminstrumentu un perkusiju spēlē, iepazīsies ar mūsdienās populāru klavieru izmantošanas veidu – preparētajām jeb sagatavotajām klavierēm un to skaniskajām iespējām, apgūs mūzikas instrumentu veidošanu no vienkāršiem sadzīvē izmantojamiem priekšmetiem, iegūs unikālu pieredzi, strādājot kopā ar profesionāliem mūziķiem, komponistu un horeogrāfu uz mūsdienīgi aprīkotas skatuves.

Opera KIRANA atzīta par vienu no 2014. gada inovatīvākajiem projektiem Eiropā un šobrīd ir ļoti pieprasīta daudzu Eiropas koncertzāļu un opernamu izglītojošajās programmās.

Vairāk par projektu skatieties video!

Biļetes: http://www.bilesuparadize.lv/events/event/52861

Piedalās:
Rubens Zāra, komponists un režisors
Agris Daņiļevičs, horeogrāfs
Triša Dona Viljamsa,  klavieres
Mārtiņš Miļevskis, sitaminstrumenti
Martins Boniči, digitālā animācija
Metjū Pandolfino, ēnu leļļu teātris
Kristofers Gats, gaismu mākslinieks
Deju grupa Dzirnas
Latvijas mūzikas un mākslas skolu audzēkņi

Atbalsta Cultural Export Fund – Arts Council Malta .