ALTERA SHOCK

Otrdien, 30.oktobrī, plkst.19.00 VEF Kutūras pils Kamerzālē
Piedalās Trio ART-i-SHOCK un kameransamblis ALTERA VERITAS
Programmā Marina Gribinčika, Dimitris Maronidis (Dimitris Maronidis), Gundega Šmite, Kristaps Pētersons, Agneta Krilova-Bērziņa, Santa Ratniece, Ēriks Ešenvalds


Smalks humors un dziļdomīgas pārdomas, rotaļīgs prieks un radošs šoks, deva provocējoša pārsteiguma un apgarojošs miers, citādas patiesības meklējumi un jaunatklāšanas gars... Šajā programmā pirmoreiz satiekas divi latviešu kamermūzikas giganti – trio ART-i-SHOCK un kameransamblis ALTERA VERITAS! Katrs unikāls sastāva un skanējuma ziņā, kopā tie veido gluži jaunu un absolūti oriģinālu spēku, kura radošais potenciāls iedvesmojis ne tikai Latvijā vien dzīvojošos komponistus...

Jaunajā programmā ALTERA SHOCK dzirdēsim Kristapa Pētersona skaņdarbu Rīgas nakts čellam, klavierēm un sitaminstrumentiem, Santas Ratnieces Nattergalen čellam, klavierēm un sitaminstrumentiem, Ērika Ešenvalda Cryptic, Agneta Krilova - Bērziņa Quid est veritas?, kā arī divus jaundarbu pasaules pirmatskaņojumus – Gundegas Šmites Ūdens pulksteņi un Dimitra Maronidis Mise en abyme elektronikai un ansamblim.  Koncerts notiek sadarbībā ar VEF Kultūras pils kamermūzikas ciklu COME PRIMA.

Trio ART-i-SHOCK ir viens no meistarīgākajiem, oriģinālākajiem un ievērojamākajiem Latvijas kameransambļiem ar Eiropas mērogā unikālu, neparastu instrumentu sastāvu. Kopš tā pastāvēšanas sākotnes 2011. gadā trio spēlē trīs izcilas mūziķes ar atšķirīgām personībām un temperamentiem – pianiste Agnese EGLIŅA, sitaminstrumentāliste Elīna ENDZELE un čelliste Guna ŠNĒ. Ansambļa nosaukumā iešifrēta tiekšanās pēc mākslinieciskas pilnības, vēlme klausītājus pārsteigt, iepriecināt un dažreiz draudzīgi provocēt. Smalks humors, spēles elements, radošs šoks kā pirmstāvoklis jaunradei un sevis jaunatklāšanai.

Trio ART-i-SHOCK koncertprogrammas ir kontrastiem un muzikāliem eksperimentiem bagātas. Sadarbojoties ar komponistiem, trio pilnveido un paplašina oriģinālmūzikas repertuāru čellam, klavierēm un sitaminstrumentiem, aktīvi veicina jaunu skaņdarbu tapšanu. To interpretācijas raisījušas kritiķu sajūsmu par mūziķu rūpīgu iedziļināšanos katrā darbā, laikmetīgās mūzikas niansēti smalkiem atskaņojumiem, ansambļa iekšējo "ķīmiju" un tehnisko meistarību. Līdzās trio veltītajiem jaundarbiem ansamblis spēlē pašu un citu spēkiem veidotus pārlikumus, un mūzikas hronoloģiskais ietvars aptver nogriezni no viduslaikiem līdz mūsdienām. 

Kameransamblis ALTERA VERITAS, kas latīņu valodā nozīmē cita patiesība, savu radošo darbību raksturo ar vārdiem – jaunā mūzika, kamermūzika, cita patiesība par kokli, akordeonu un flautu. Kameransamblis tika izveidots 1999. gadā ar mērķi atskaņot mūsdienu latviešu komponistu oriģinālmūzikas programmas netradicionālam un pasaulē unikālam instrumentu sastāvam un tas ir rezultējies ar panākumiem. Teju 20 gadu laikā Latvijas un ārvalstu komponisti Altera Veritas veltījuši vairāk nekā 80 kompozīcijas. Kvartets aktīvi koncertē gan Latvijā, gan ārzemēs, pārstāvot Latviju tādos starptautiskos pasākumos kā Eiropas Savienības paplašināšanās svinībās Portugālē, Baltijas dienās Vācijā, festivālos un koncertos Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā, Norvēģijā u.c. Altera Veritas radošā darbība atzinīgi novērtēta arī Latvijā, 2003. gadā saņemot Lielo mūzikas balvu un laikraksta Diena Gada balvu kultūrā 2005. gadā. Šobrīd kameransamblī muzicē Anda EGLĪTE (kokle un basa kokle), Ieva MEŽGAILE (kokle un basa kokle), Artūrs NOVIKS (akordeons) un Andis KLUČNIEKS (flauta).