SHIPSEA UN DOMUBIEDRI

Otrdien, 23. oktobrī, plkst. 19.00 VEF Kultūras pils Lielajā zālē
Piedalās Jānis ŠIPKĒVICS, Matīss ČUDARS, Evija VĒBERE, Miķelis PUTNIŅŠ, Rūdolfs DANKFELDS. Programmā Deivida Lenga (David Lang), Mārtiņa Brauna, Niko Mjūlija (Nico Muhly), Imanta Kalniņa mūzika, dziesmas ar Viljama Batlera Jeitsa (William Butler Yeats), Federiko Garsijas Lorkas (Federico García Lorca), Agneses Krivades dzeju un Jāņa Šipkēvica jaundarbi.

Spilgti, izcili un oriģināli latviešu mūziķi, kuru vārdus un darbus atpazīst arī bez gariem komentāriem... Domubiedri, kas kļuvuši par draugiem, un spēj radoši iedvesmot ne tikai viens otru, bet arī spārnot ikkatru, kam laimējas klātienē piedzīvot viņu radošo lidojumu... Rūpīgi pārdomātas detaļas te savijas ar burvīgu mirkļa izjūtu, ļaujoties improvizācijas valdzinājumam un aizraujošai savstarpējai saspēlei, un pārsteidzoši drosmīgi eksperimenti eleganti koķetē ar aizkustinoši sirsnīgu vienkāršību...

"Koncerts Arēnā man būs pavisam īpašs, jo piedzīvošu satikšanos ar sev ļoti tuviem cilvēkiem - kā dzīvē, tā mūzikā. Esmu ļoti gandarīts radīt un uzstāties uz vienas skatuves ar niansēto un inteliģento bunguvīru Rūdolfu Dankfeldu, Eviju Vēberi - dievišķas balss un analogi elektronisku ierīču pārvaldītāju, dzīves komponistu un ģitāristu Matīsu Čudaru, kā arī Miķeli Putniņu - Ezeru un skaņu dzīļu pārzinātāju. Mēs spēlēsim kompozīcijas, kuras savulaik radušās kā mani dzīves novērojumi, bet nu jau kļuvuši par mūsu visu kopīgu sakāmo,” runājot par gaidāmo koncertu, atzīst Shipsea.

JĀNIS ŠIPKĒVICS ir dziedātājs, mūzikas un tekstu autors, audioproducents. Līdzdibinājis grupu Instrumenti, kas laidusi klajā četrus albumus un ieguvusi desmit mūzikas ierakstu gada balvas Zelta mikrofons. Izveidojis arī eksperimentālās mūzikas projektu Shipsea, kas sadarbojas ar koklētāju Laimu Jansoni, ģitāristiem Matīsu Čudaru, Miķeli Putniņu, basistu Lennartu Heindelsu un citiem.

Savulaik Šipkēvics bijis a cappella grupas Cosmos dalībnieks un līdzveidotājs, tā laidusi klajā septiņus albumus, saņēmusi Lielo mūzikas balvu, ieguvusi sešus Zelta mikrofonus, uzstājusies festivālos ASV, Eiropā un Japānā. Kā solists Jānis koncertējis ASV, Francijā, Krievijā, Lielbritānijā, Skandināvijā, Vācijā. Guvis pieredzi ar Niko Mjūliju, Valgeiru Sigurdsonu, Islandes Greenhouse Studios. Bijis iesildītājs Bjorkai, Whale Watching Tour, Depeche Mode. Sadarbojies ar Gidonu Krēmeru un orķestri Kremerata Baltica, dziedājis Marinas Abramovičas septiņu dienu performancē izstādē The Cleaner Stokholmas Modernās mākslas muzejā (2017). Šipkēvica kompozīcijas skanējušas Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā un Valmieras teātra festivālā, Latvijas paviljona izstādē ARMPIT 56. Venēcijas mākslas biennālē, JRT izrādē Aspazija. Personīgi, festivālā LNSO vasarnīca un citviet. Jānis ir viens no Latvijas Radio 3 Klasika iknedēļas pārraides Tīrkultūra izveidotājiem, producē mūzikas ierakstus Tru Music Studio, rīko koncertus.

Jānis Šipkēvics absolvējis JVLMA (Sigvarda Kļavas kordiriģēšanas klase, 2004), pirms tam mācoties Rīgas Doma kora skolā. Papildinājis iemaņas Attersee Barock Akademie baroka dziedāšanas meistarklasēs ar kontrtenoru Andreasu Šollu un Kaju Veselu un Štutgartes Baha akadēmijā pie diriģentiem Helmūta Rillinga un Rodžera Noringtona.