MŪZIKA REĀLIEM UN VIRTUĀLIEM INSTRUMENTIEM. TIMBRE UNITY AND TIMBRE MASSES

Svētdien, 21. oktobrī, plkst. 19.00 Rīgas Reformātu baznīcā

Čells, piecas trompetes un divi taustiņinstrumenti, kuru varā ir likt atbalsoties simtiem virtuālu tembru... Tik unikāls un intriģejošs ir sastāvs, ar kādu Latvijā pirmoreiz viesojas allaž mainīgais LENsemble jeb Lietuvas ansambļu tīkls. Un tik pat pārsteidzošs arī viņu izvēlētais repertuārs – tīrs baltiešu, vācieša un amerikānietes oriģinālkompozīcijas jeb mūzika reāliem un virtuāliem instrumentiem...

Programmā Džūlija Volfa (Julia Wolfe), Rolands Kronlaks, Egidija Medeškaite (Egidija Medeškaité), Tomass Hummels (Thomas Hummel), Vikints Baltaks (Vykintas Baltakas).

LENsemble jeb LITHUANIAN ENSEMBLE NETWORK (Lietuvas ansambļu tīkls) ir mūsdienu mūzikas organizācija, kas apvieno profesionālus Lietuvā strādājošus ansambļus, solistus un diriģentus. Tās paspārnē ir tādi kolektīvi kā Chordos String QuartetKristupas Wind QuintetKaskados Piano TrioVilnius Brass Quintet, kā arī akordeonists Raimonds Svjackevičjus, pianiste Rima Hačaturjana, komponiste un dziedātāja Rita Mačļūnaite un daudzi citi. Šo 2009. gadā dibināto organizāciju vada Vikints Baltaks, LENsemble pozicionējot kā atvērtu platformu un sastāva ziņā allaž mainīgu ansambli, ar kura palīdzību augsti profesionālā līmenī iespējams īstenot pat pārdrošākās radošās idejas.

LENsemble sadarbojies ar vairākām nozīmīgām organizācijām, tostarp ar Lietuvas Komponistu savienību, Lietuvas Mūzikas informācijas centru, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmiju, Viļņas Gētes institūtu, Berlīnes Karsten Witt MusikmanagementErnst von Siemens MusikstiftungLENsemble veicis ieskaņojumus ne vien Lietuvas, bet arī vairākās Vācijas Radio un televīzijas studijās, sadarbojoties arī ar KairosMegadisc ClassicsWDR. 2011. gadā LENsemble aizsāka portretkoncertu ciklu, kas veltīts mūsdienu komponistu mūzikai. 
 .