INFINITY - EDGE. TRANSCENDENTAL REQUIEM

Koncerts ATCELTS! Naudu par iegādātajām biļetēm var saņemt Biļešu paradīzes kasēs!
Piedalās LNSO, Valsts akadēmiskais koris LATVIJA, diriģents Žolts NAĢS (Zsolt Nagy, Ungārija / Francija)

Bernarda Benoliela (Bernard Benoliel, 1943-2017) mūziku caurvij cieņpilnas un radošas atsauces uz Ludviga van Bēthovena daiļradi un skaņražiem, kas dižo meistaru turējuši lielā godā, tostarp Brāmsu, Berliozu, Brukneru, Štrausu, arī Šēnbergu, Volpi un Varēzu... Benoliela dzīve aizritējusi ASV, Anglijā un Nīderlandē. Jaunās mūzikas festivālu ARĒNA pirmatskaņojumu piedzīvos viņa mūža darbs Infinity – Edge. Transcendental Requiem – rekviēms visiem māksliniekiem, kuru dzīves izpostījušas kara šausmas... Monumemtālo opusu, kas komponēts no 1982. līdz 1989. gadam un līdz šim gaidījis savu pirmatskaņojumu, latviešu publikai labi pazīstamā diriģenta Žolta Naģa vadībā atkaņos LNSO un VAK Latvija.
VALSTS AKADĒMISKAIS KORIS LATVIJA – viena no staltākajām Latvijas kultūras bākām, kuras muzikālos starus ar silto, instrumentāli niansēto, perfekto vokālo meistarību un īpašo Latvijas koru skaņu pasaule uzlūko par brīnumu – ne velti Baltijas lielāko profesionālo kori regulāri savās koncertprogrammās vēlas redzēt pasaules izcilākie diriģenti un orķestri. Kopš 1997. gada kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Māris Sirmais, direktors – Māris Ošlejs. Kolektīva 50 dziedātāju muzikālā inteliģence un vokālā meistarība to padara par universālu vienību, kas spēj gan gleznot smalkas a cappella gleznas, gan radīt grandioza vēriena balsu simfoniju kopā ar trīskāršu orķestra sastāvu. Koris ir septiņkārtējs Latvijas Lielās Mūzikas balvas laureāts, 2003. gada Ministru kabineta balvas laureāts un 2007. gada Latvijas Kultūras ministrijas gada balvas laureāts. Par kolektīva augstāko sasniegumu jāatzīmē sadarbības koncerti ar Amsterdamas Karalisko Concertgebouw orķestri un diriģentu Marisu Jansonu pasaules turnejas ietvaros, atzīmējot orķestra 125. jubilejas gadu.
koris.lv

LNSO ir viens no nacionālās kultūras pamatakmeņiem ar gandrīz simt gadu ilgu vēsturi. LNSO misija ir piedāvāt klausītājiem izcilā mākslinieciskā sniegumā plaša spektra simfoniskās mūzikas repertuāru, iepazīstinot Latvijas publiku ar pasaules mūzikas pamatvērtībām un aktualitātēm, savukārt ārvalstu publiku – ar Latvijas mūzikas dārgumiem. LNSO darbība piecas reizes novērtēta ar Latvijas augstāko apbalvojumu klasiskās mūzikas jomā – Lielo mūzikas balvu (1993, 2009, 2012, 2013 un 2016). Kopš 2013. gada novembra LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Eiropas, Ķīnas un Japānas labāko orķestru pieprasītais maestro Andris Poga, kurš no 2021./2022. gada sezonas vadīs Stavangeras simfonisko orķestri Norvēģijā.
lnso.lv

ŽOLTS NAĢS studējis diriģēšanu Budapeštas Ferenca Lista akadēmijā, kopš 1987. gada ir aktīvs operu un koncertu diriģents. Bieži koncertē Vācijā, diriģējot tādus orķestrus kā Berlīnes Vācu simfoniskais orķestris, Berlīnes simfoniskais orķestris, Ķelnes Radio simfoniskais orķestris, Štutgartes Radio simfoniskais orķestris, kā arī uzstājoties ar vācu laikmetīgās mūzikas ansambļiem ensemble recherche un musikFabrik. Regulāri koncertē Apvienotajā Karalistē, Austrijā, Francijā, Itālijā, Norvēģijā, Šveicē u. c., kā arī Izraēlā, Brazīlijā, Dienvidkorejā. Žolts Naģs vadījis vairāk nekā 500 skaņdarbu pirmatskaņojumus, radio un CD ierakstus. Saņēmis speciālbalvu par izciliem Izraēlas laikmetīgās mūzikas atskaņojumiem. Kopš studiju gadiem vada dažādus orķestra projektus un pasniedz meistarklases diriģentiem vairākās Eiropas konservatorijās. Latvijas klausītājs Žolta Naģa sniegumu ar LNSO vērtējis 2012. gada septembrī programmā Prokofjevs un Stravinskis un jaunās mūzikas festivāla Arēna koncertā 2011. gada oktobrī.

www.zsoltnagy.de