ŠTOKHAUZENS UN LATVIEŠI

Sestdien, 16. oktobrī, plkst.19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā
Piedalās Latvijas Radio koris, diriģents Kaspars Putniņš

Koncerta programma.pdf

PIRKT BIĻETES

Jaunās mūzikas festivāls Arēna pirmoreiz notika 2002. gadā, un zīmīgi, ka viens no tā idejas autoriem bija arī diriģents Kaspars Putniņš, kura pārziņā ir šīgada festivāla atklāšanas koncerts, kas 16. oktobrī notiks Rīgas Sv. Jāņa baznīcā. Sadarbojies ar izciliem pasaules līmeņa kolektīviem un rosinājis virkni jaundarbu tapšanu, arī šoreiz kopā ar paša izloloto Latvijas Radio kora grupu Putniņš piedāvās izcilu programmu. Līdzās fragmentiem no vācu avangarda meistara Karlheinca Štokhauzena leģendārā opusa Stimmung, kas rakstīts sešām balsīm un sešiem mikrofoniem un balstīts uz pārpasaulīgi skaistām virstoņu rindām, lēni ienirstot skaņas būtībā un pacietīgi izzinot tās bezgalīgās dzīles un virsotnes, vienlaicīgi radot teju meditatīvu noskaņu un klausītāju iztēlē ļaujot uznirt tēlainiem priekšstatiem par sniega čīkstēšanu Konektikutas salā un pastaigām pa maiju drupām Meksikā... Turpat blakus arī Viļņā dzīvojošā Mārtiņa Viļuma Lux aeterna, Children of Lir jaunā versijā, kā arī Vīnē mītošās Santas Ratnieces uz Nunc Dimittis jeb Svētā Simeona slavas dziedājuma balstītā jaundarba Nakts gaisma pirmatskaņojums!

LATVIJAS RADIO KORIS ir viens no labākajiem Eiropas kamerkoriem, kura augstā muzikālā kultūra, inteliģence un unikālā iespēju skaņu bagātība no kristālisku pilienu dzidruma, orķestrālu krāsu varenības līdz cilvēka balss robežu pārvarēšanai padarījusi to par īpašas skaniskās firmas zīmi pasaules kormūzikas kartē.

No 1992. gada Latvijas Radio korī strādā divi diriģenti – tā mākslinieciskais vadītājs, galvenais diriģents Sigvards Kļava un diriģents Kaspars Putniņš. Ik gadu kora repertuārā nonāk aptuveni desmit Latvijas komponistu jaundarbu, ko koris speciāli pasūtinājis. Lielā mērā pateicoties Radio kora veikto ieskaņojumu lieliskajiem panākumiem, starptautiskajā mūzikas arēnas uzmanības lokā nokļuvusi daudzu Latvijas komponistu mūzika. Kora veiktie Ērika Ešenvalda, Kristapa Pētersona un Mārtiņa Viļuma jaundarbu ieskaņojumi uzvarējuši UNESCO starptautiskajā komponistu konkursā ROSTRUM. Latvijas Radio koris ir partneris Eiropas profesionālo koru asociācijā Tenso, kā arī viens no četriem šīs asociācijas dibinātājiem. Koris uzstājies tādos prestižos mūzikas festivālos kā Zalcburgas un Monpeljē festivāls, Baltic Sea Festival, Klangspuren, La Musica, Ultima, Venēcijas biennāle, White Light festival ASV, Soundstreams Kanādā un prestižās koncertzālēs, kuru skaitā ir Amsterdamas Concertgebouw un Musiekgebouw, Berlīnes Konzerthaus, Parīzes Elizejas lauku teātris, Linkolna centrs Ņujorkā, Drēzdenes Frauenkirche baznīca u.c. Korim izveidojusies veiksmīga sadarbība ar tādiem izciliem maestro kā Rikardo Muti, Heincs Holigers, Larss Ulriks Mortensens, Stīvens Leitons, Tenu Kaljuste, Džeimss Vuds, Esa Peka Salonens. Vidēji trīs četras reizes sezonā nāk klajā jauni CD.

Prestižo Grammy mūzikas balvu kategorijā Labākais kora sniegums ieguvis ECM izdotais igauņu komponista Arvo Perta mūzikas albums Adam's Lament, kura ierakstā diriģenta Tenu Kaljustes vadībā piedalījies Latvijas Radio koris, Sinfonietta Rīga, Vox Clamantis, Igaunijas Filharmonijas kamerkoris un Tallinas kamerorķestris.

http://radiokoris.lv/

Festivāls ARĒNA notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Radio atbalstu. Ņemot vērā pasākumu rīkošanas ierobežojumus, ieeja koncertu norises vietā būs iespējama tikai ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina, ka apmeklētājs (tai skaitā bērns) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Apmeklējot pasākumu, kopā ar derīgu sertifikātu jāuzrāda arī personu apliecinošs dokuments.