Tuvojas ARĒNA 2015

2015. gada rudenī Rīgā jau četrpadsmito reizi notiks Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA. Festivāla moto ir SAKLAUSI NĀKOTNI!, kas ietver sevī galveno festivāla ideju un mērķi – rādīt mūsdienu mūzikas dažādību visā tās krāšņumā, veicinot jaunas mūzikas tapšanu, atskaņošanu un dokumentēšanu.

Tāpat kā iepriekš, festivāls arī šogad turpinās klausītājus iepazīstināt ar laikmetīgo mūziku, organizējot gan koncertus, gan lekcijas un diskusijas, dodot iespēju visplašākajam interesentu lokam izprast mūzikas izteiksmes līdzekļus, kā arī sarunāties ar komponistiem un izpildītājiem par viņu idejām un darbu.

2015. gada festivāla tēma būs UTOPIJA, ko iemiesos neparastas muzikālas idejas. Festivālā baudīsim utopisku tekstu iedvesmotas kompozīcijas, īstenosim šķietami utopiskus uzdevumus, transformējot un pakļaujot telpu, pagātnes un tradicionālās kultūras mantojumu skatīsim caur nākotnes tehnoloģiju prizmu, veidosim dialogus starp mūziķiem, kurus ikdienā šķir ne tikai dažādi mūzikas stili, bet pat dažādi kontinenti.

Īpašs festivāla 2015. gada jaunievedums, kuru iecerēts veidot par paliekošu tradīciju nākotnē, būs festivāla ieskaņu koncerts SIEVIEŠUDIENA, kas notiks jau pavasarī – 8. martā un kurā skanēs tikai komponistu – sieviešu radīta mūzika.