AMERIKĀŅU TV REKLĀMAS. POST-MINIMĀLISMA PIRMATSKAŅOJUMI

29. oktobrī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē

Ansamblis MISE-EN (ensemble mise­-en) ir kamerorķestris no Ņujorkas, ASV, ko 2011. gadā dibinājis komponists un diriģents Mūns Jangs HA (Moon Young HA) un kas šobrīd uzskatāms par vienu no ievērojamākajiem laikmetīgās mūzikas atskaņotājkolektīviem Ņujorkā.
Mūns Jangs Ha un MISE-EN pēdējos gados izpelnījušies ievērību ar savām izsmalcinātajām, sarežģītajām un negaidītajām laikmetīgās mūzikas interpretācijām, atskaņojot daudzu gan pazīstamu, gan mazpazīstamu vai iepriekš neveiksmīgi atskaņotu komponistu darbus. Ansamblis lepojas ar tādu komponistu kā Bents Sorensens (Bent Sørensen) un Volfgangs Miterers (Wolfgang Mitterer) portretējumiem un pašlaik gatavo programmas, kas veltītas Hansa Abramsena (Hans Abrahamsen) un Lasses Toresena (Lasse Thoresen) darbiem. Tāpat liels darbs ieguldīts vairāku ietekmīgu 20. gadsimta komponistu darbu atskaņošanā, arī Franko Donatoni (Franco Donatoni) un Lučāno Berio (Luciano Berio) kompozīciju interpretācijās.

Lai dažādotu savas programmas, MISE-EN sadarbojas ar dažādu valstu kultūras institūcijām, tostarp partneriem no Korejas, Taipejas, Skandināvijas, Austrijas, Itālijas un citām valstīm. Īpašs notikums ansambļa pastāvēšanas vēsturē ir pirmais MISE-EN mūzikas festivāls, kas notika 2014. gada jūnijā Ņujorkā. Par kamerorķestra popularitāti liecina fakts, ka atskaņošanai jaundibinatajā festivālā tika pieteikti 862 darbi no 65 valstīm. No tiem tika izvēlētas vairāk nekā 30 kompozīcijas, kas četrās dienās piedzīvoja gan mēģinājumus un meistarklases, gan orķestra pārlikumus, improvizāciju un visbeidzot klausītāju ovācijas četros koncertos. Likumsakarīgi 2015. gadā notika arī otrais MISE-EN festivāls, kļūstot par ikgadēju tradīciju.

Šoruden norisinās pirmā MISE-EN Eiropas koncerttūre, kuras laikā ansamblis uzstāsies arī ARĒNĀ. Rīgā dzirdēsim programmu AMERIKĀŅU TV REKLĀMAS. POST-MINIMĀLISMA PIRMATSKAŅOJUMI, kur dzirdēsim Frederika Rževska (Frederic Rzewski) darbus un jauno amerikāņu komponistu Daniela Fiškina (Daniel Fishkin), Sanga Songa (Sang Song), Mūna Janga Ha (Moon Young Ha) un Paskāla Lebefa (Pascal Le Boeuf) jaunākās kompozīcijas, ko diriģenta Mūna Janga Ha vadībā atskaņos:
Marija Džonsone (Maria Johnson, flauta), Karloss Kordeiro (Carlos Cordeiro, klarnete), Marks Brosčinskis (Mark Broschinsky, trombons), Dorotija Čana (Dorothy Chan, klavieres), Sabīne Torosjana (Sabina Torosjan, vijole) un Evans Ranjens (Evan Runyon, kontrabass).

 .