KONTRAPUNKTS. UTOPISKIE DIALOGI

20. oktobrī plkst. 19.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā

Programmā Oskara Herliņa, Gerharda Štēblera (Gerhard Stäbler) un Agustīna Kastilja-Avilas (Agustín Castilla-Ávila) darbu pirmatskaņojumi, kā arī Vito Palumbo (Vito Palumbo), Lukas Lombardi (Luka Lombardi), Džeka Fortnera (Jack Fortner) un Terija Railija (Terry Riley) kompozīcijas. Piedalās ansamblis EL CIMARRON DUO (Austrija / Itālija). 

Ansamblis EL CIMARRON DUO dibināts 1999. gadā un ir lielāka sastāva EL CIMARRON ENSEMBLE atzars. Dueta dalībnieki ģitāriste Kristīne ŠORNA (Christina Schorn) un perkusionists Ivans MANČINELLI (Ivan Mancinelli) galvenokārt atskaņo laikmetīgo un teātra mūziku.

Kopš veiksmīgās debijas Zalcburgā 1999. gadā, EL CIMARRON DUO ir sadarbojušies ar daudziem pazīstamiem mūsdienu komponistiem: vāciešiem Hansu Verneru Henci (Hans Werner Henze) un Stefanu Hakenbergu (Stefan Hakenberg), austriešu skaņražiem Sabīni Panzeri (Sabine Panzer), Gabrielu Proju (Gabriele Proy), Helmutu Jasbāru (Helmut Jasbar), šveicieti Balzu Trumpi (Balz Trümpy), itāļiem Stefano Taljetti (Stefano Taglietti), Vito Palumbo (Vito Palumbo), Rafaelu Bellafronti (Raffaele Bellafronte), Luku Lombardi (Luca Lombardi), Virdžīniju Gastellu (Virginia Guastella), Džanluku Podio (Gianluca Podio), spāņu komponistu Agustinu Kastilja-Agila (Agustín Castilla-Águila), amerikāņiem Džeku Fortneru (Jack Fortner) un Bredu Huftu (Brad Hufft) un citiem. Austriešu komponiste Sabīne Pancere atzīst, ka sadarboties ar šo īpašo duetu cer un sapņo katrs jaunais komponists.

EL CIMARRON DUO uzstājies daudzos festivālos Eiropā, tostarp Hamburgā, Zalcburgā, Nirnbergā, Romā, Vīnē, Krakovā, Minhenē, Drēsdenē un citur. Duets pabijis arī Orfeja festivālā Kalifornijā, kur saņēmis atzinīgus vārdus no amerikāņu ģitārista Eliota Fiska (Eliot Fisk), kas abus atskaņotājmāksliniekus nodēvējis par spīdošiem solistiem un jūtīgiem kamermūzikas interpretiem.

2007. gadā izdots Hansa Vernera Hences operas El Cimarron ieraksts CD formātā, 2008. gadā - divi kompaktdiski ar Stefano Taljeti (Stefano Taglietti), Stefana Hekenberga (Stefan Hakenberg), Astora Pjacollas (Astor Piazzolla) un Manuela de Fallas (Manuel de Falla) mūziku, 2013. gadā - CD ar itāļu, austriešu un amerikāņu komponistu darbiem, kas veltīti speciāli duetam. Jaunākais disks, kurš vēl ir tapšanā, ietvers šveiciešu komponista Balca Trumpi (Balz Trümpy) mūziku.
 .