ELECTRIC A CAPPELLA

Otrdien, 19. oktobrī, plkst. 19.00 Rīgas Reformātu baznīcā
Piedalās Elektrisko stīgu instrumentu kvartets NEOQUARTET (Polija) un vokālā grupa PUTNI
Programmā Uģis Prauliņš, Anita Kuprisa, Platons Buravickis, Aleksandrs Kosjovs (Aleksander Kosciow) u.c.

Koncerta programma.pdf

PIRKT BIĻETES

Koncertā, kas 19. oktobra vakarā notiks Reformātu baznīcā, mūsdienu mūzikā specializētais azartiskais poļu ansamblis NeoQuartet muzicēs kopā ar pieredzes bagāto pašmāju vokālo grupu Putni, atskaņojot labi pazīstamo Latvijas skaņražu Uģa Prauliņa un Platona Buravicka, kā arī ASV mītošās Anitas Kuprisas un poļu talanta Aleksandra Kosjova kompozīcijas... 

NeoQuartet ir viens no Eiropas aktīvākajiem jaunās mūzikas izpildītāju kolektīviem. Muzikāli virtuozie un tehniski meistarīgie mūziķi ir īpaši specializējušies laikmetīgās mūzikas atskaņošanā – viņu izpildījuma arsenālā ir gan akustiskas, gan sintezētas skaņas, dzīvās un ierakstītās elektronikas daudzpusīgie efekti. Kvarteta darbības virzītājspēks ir eksperimentāls un radošs gars, profesionalitāte, interese par tehnoloģijām. Kvartets gan savā klasiskajā - akustiskā stīgu kvarteta - veidolā, gan ar 2012. gadā aizsākto elektronisko instrumentu projektu atskaņojis neskaitāmus koncertus ievērojamos Eiropas, Ķīnas, Dienvidkorejas, Japānas un ASV festivālos un koncertzālēs.

Kopš 2017. gada NeoQuartet uzstājas ar elektriskiem stīgu instrumentiem, sintezatoriem un looper tehnikām. Kvarteta elektroniskais formāts nodēvēts par Neo Electric Quartet, un tas ir pasaulē unikāls kolektīvs – vienīgais elektriskais stīgu kvartets, kas atskaņo mūsdienu akadēmisko mūziku.

Grupa izdevusi astoņus kompaktdiskus, saņēmusi augstākos Polijas profesionālās mūzikas apbalvojumus.
www.neoquartet.pl

Vokālā grupa PUTNI darbojas kopš 1993. gada. To veido astoņas dziedātājas, kas savu profesionālo meistarību apliecinājušas neskaitāmos festivālos, konkursos un koncertos Eiropā, ASV, Japānā un Austrālijā, reprezentējot mūsu dziedāšanas kultūru līdzās labākajiem Latvijas koriem.

Vokālā grupa PUTNI bija pirmā Latvijā, kas sieviešu vokālo ansambļu muzicēšanā izveidoja jaunu uzstāšanās stilu un ieviesa oriģinālu, mūsdienīgu repertuāru, nevairoties no nopietnām, tehniski sarežģītām kompozīcijām un drosmīgiem eksperimentiem mūzikā, tai pat laikā saglabājot sievišķīgu un pievilcīgu skatuves tēlu.

Grupas repertuārs ir stilistiski dažāds – no viduslaiku dziedājumiem līdz pat avangarda mūzikai un kompozīcijām ar roka, popa, džeza un ambient elementiem, taču īpaša vieta PUTNU programmās vienmēr bijusi mūsdienu, īpaši latviešu komponistu jaunākajai mūzikai. Diriģentes Antras Dreģes vadībā iestudēti vairāk nekā 100 pasaules pirmatskaņojumu, gūtas uzvaras sešos starptautiskos koru konkursos, izdoti septiņi albumi.

www.putni-ensemble.lv

Festivāls ARĒNA notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Radio atbalstu. Ņemot vērā pasākumu rīkošanas ierobežojumus, ieeja koncertu norises vietā būs iespējama tikai ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina, ka apmeklētājs (tai skaitā bērns) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Apmeklējot pasākumu, kopā ar derīgu sertifikātu jāuzrāda arī personu apliecinošs dokuments.