FOLKMŪZIKAS PĒCPUSDIENA

14. oktobrī plkst. 11.00, 12.30 un 14.00* Kalnciema kvartālā, Rīgā

Staņislavs JUDINS meklē iedvesmu etniskajā, tautas mūzikā, Asnate RANCĀNE – improvizācijā. Duets radies, apvienojot šīs atšķirīgās muzikālās pieredzes. Kopēja improvizācija rodas, apvienojoties Staņislava improvizācijam un kompozīcijām un Asnates zināšanām par etnisko mūziku un folkloru. Oriģinālmūziku ar tautas tekstiem papildina tautas melodiju apdares. 

Festivālā ARĒNA duetu dzirdēsim FOLKMŪZIKAS PĒCPUSDIENĀ Kalnciema kvartālā 14. oktobrī plkst. 11.00, 12.30 un 14.00. Pēc koncerta plkst. 14.00 projekta ČETRAS TELPAS ietvaros ARĒNAS klausītājiem ir iespēja doties koncertceļojumā ar trolejbusu un apmeklēt vēl divus koncertus: elektroakustisko koncertu SAPŅU ZVĒRI un koncertu SUŅI, SIEVIETES, DIEVI UN SPOKI.

STAŅISLAVS JUDINS ir zināms kā džeza un improvizācijmūzikas kontrabasists, kurš bieži piedalās eksperimentālās mūzikas projektos. Pēdējā laikā arvien vairāk pievēršas kompozīcijai, brīvai improvizācijai un pārliecināts, ka iedvesmu iespējams rast dzimtajā zemē.

ASNATE RANCĀNE ir etniskās mūzikas pētniece, multiinstrumentāliste un tradicionālās mūzikas grupas Tautumeitas vadītāja. Jau no agras bērnības aktīvi darbojas folkloras mūzikā. Meklē iedvesmu improvizācijā, kuras radīšanā izmanto zināšanas un pieredzi, kas gūta, strādājot ar etnisko mūziku.